Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Drugie miejsce Kajetanowicza i Barana po 1 dniu Rajdu Rzeszowskiego

Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran po pierwszym dniu Rajdu Rzeszowskiego zajmują drugie miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy i pierwsze w grupie N.

Wspaniała rywalizacja trwała od samego rana, a załoga Subaru Poland Rally Team przez cały dzień notowała czasy w czołówce, zapisując na swoje konto zwycięstwo na próbie Handzlówka. Emocje rosły, a poranne słońce podczas ostatniej dzisiejszej pętli rajdu postanowiło na chwilę odpocząć i schować się za burzowymi chmurami. Zawodnicy patrzyli w niebo i czekali na swój czas startu. Grzmiało i błyskało się, ale deszcz podczas przejazdów czołowych załóg nie spadł. Dzisiejsze zmagania zakończyła krótka próba w samym centrum Rzeszowa.
- Zachmurzone niebo nie przeraziło nas aż tak bardzo, ponieważ widzieliśmy, że ciemne obłoki są dość daleko od nas, choć na OS-4 zaczęło padać niedługo po naszym przejeździe – powiedział Kajetan Kajetanowicz. - Nawet nie byłem świadomy jak bardzo ryzykujemy wyjeżdżając z serwisu tylko z jednym zapasem i to przeznaczonym na suchą nawierzchnię. Ostatnia pętla była naprawdę bardzo szybka. Przez cały dzień utrzymywaliśmy wysokie tempo i jestem bardzo zadowolony. Na tę chwilę nie jestem w stanie pojechać lepiej - z auta wyciskamy wszystko. Jest naprawdę dobra zabawa. Nasi konkurenci są również bardzo mocni. My jedziemy autem grupy N i uzyskujemy dobre czasy. To jest dla nas niezwykle ważne. Choć preferuję ściganie się po trasach poza miastem, to próba w samym centrum Rzeszowa jest przygotowana przede wszystkim dla kibiców, aby w bezpiecznych warunkach mogli oglądać zmagania zawodników, a relacje z takich super oesów wpływają pozytywnie na nasze rajdy. - dodał

Jutro (7 sierpnia 2010) na zawodników czekają trzy odcinki specjalne pokonywane dwukrotnie. Drugi dzień rajdu rozpocznie się o godzinie 9:20 nową w rajdzie próbą Dynów, następnie załogi pokonają oes Konieczkowa i Połomia. Ceremonia mety zaplanowana została przed 16-tą na rzeszowskim rynku.

Partnerami Zespołu w sezonie 2010 są: LOTOS Paliwa z marką paliw LOTOS Dynamic oraz LOTOS Oil z marką olejów LOTOS Quazar, Subaru Import Polska, STP, Klonex, Keratronik oraz SJS.

 

źródło: inf. pras/ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: