Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drogowe skutki opadów śniegu

Po pięknym sezonie wakacyjnym i ciepłej jesieni wielu kierowców przyzwyczaiło się już do dobrych warunków drogowych. Niestety, ostatnie dni przyniosły w regionie spore opady śniegu. Chwilowe śnieżyce znacznie ograniczały widoczność a niskie temperatury sprzyjały tworzeniu się na jezdni śliskich fragmentów. Jak pokazują policyjne statystyki 2 i 3 stycznia doszło w regionie do 17 kolizji, których przyczyną w większości, o ile nie we wszystkich przypadkach, było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Jak poinformował w rozmowie z portalem ox.pl asp. Krzysztof Pawlik, Rzecznik Prasowy KPP w Cieszynie, w dniach 2 i 3 stycznia 2019 roku odnotowano 17 kolizji. Zdarzenia te to najczęściej samochody, które wypadły z jedni. Część z nich zakończyła się zderzeniem z drzewem, czy barierami energochłonnymi. Z utrudnieniami musieli się również liczyć kierowcy, którzy poruszali się głównymi arteriami w miastach, czy też drogą S52. Problem z podjazdami miały ciężarówki, które niejednokrotnie musiały się zatrzymać, co zmuszało innych kierowców do poruszania się przeciwległym pasem ruchu, w trakcie manewru omijania.

Policja przypominała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, zarówno w trakcie jazdy, jak i na miejscach zdarzenia. Ostrzegali również, jak duże żniwo zebrał już śnieg - Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze są zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Tylko minionej doby na drogach całego województwa śląskiego doszło do 227 kolizji oraz 5 wypadków, w wyniku których zginęła jedna osoba, a pięć zostało rannych - te statystki przytaczali policjanci z Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach. Na szczęście w naszym regionie nikt poważnie nie ucierpiał.

Należy również pamiętać, że nawet w momencie, gdy kierowca wpadnie w poślizg na nieodśnieżonej drodze, co doprowadzi do kolizji, lub do uderzenia samochodu w drzewo, czy też dachowania, policja może ukarać kierowcę mandatem. Wszystko za sprawą faktu, że poruszanie się po drodze, wiąże się z akceptacją warunków, które na niej panują. Kierowca, wyjeżdżając w trakcie śnieżycy, musi zachować szczególną ostrożność.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-05 09:18:54
kierowca_bombowca: Nie róbcie tragedii, jest troche niegroźnych stłuczek , ale bez ofiar śmiertelnych. Latem jak się masowo zabijają nikt się tym nie przejmuje.
2019-01-05 14:10:04
wyśmienity cwaniaczek: dokładnie tragedii nie ma . Uważać trzeba tylko na grażyny , którym janusz oponki na zimki wymienił i taka jedna z drugą lampucyra myśli , że wszędzie wjedzie , wszystkich wyprzedzi wszędzie zaparkuje qwa
2019-01-05 22:20:08
kierowca_bombowca: wyśmienity cwaniaczek, dokładnie :)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: