Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Drogi już przejezdne. Most zamknięty do odwołania

Ciągle obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, jednak już wczoraj Starosta Cieszyński odwołał alarm przeciwpowodziowy w powiecie cieszyńskim. Przejezdne są już drogi, za wyjątkiem mostu na Wiśle w Skoczowie - tam obowiązują objazdy.

Blisko dwie doby trwały działania przeciwpowodziowe policjantów w powiecie cieszyńskim, działania nadzorował Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Krzysztof Chrobak 

W tym czasie, policjanci interweniowali w związku z nieprzejezdnymi drogami, które zalała woda lub powalonymi przez silny wiatr drzewami. Wszędzie tam mundurowi kierowali ruchem lub wprowadzali objazdy a także współpracowali z funkcjonariuszami straży pożarnej.

-  Największą liczbę policjantów skierowano do Skoczowa na ulicę Bielską, gdzie doszło do najpoważniejszej sytuacji, na skutek zalania przez wezbrane wody kilku posesji. Do tych działań oprócz policjantów cieszyńskiego garnizonu zaangażowano kilkunastu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji  w Bielsku-Białej oraz 40 słuchaczy Szkoły Policji w Katowicach.  Mundurowi między innymi zabezpieczali opuszczone domostwa ewakuowanych rodzin z zalanych terenów. Ponadto do późnych godzin wieczornych nadzorowali rejon mostu na Wiśle w Skoczowie, gdzie był zamknięty ruch dla pieszych i pojazdów. -  informuje asp. Rafał Domagała, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji

Aktualna sytuacja na drogach:
Już wczoraj (16.05.2014) wieczorem dopuszczono ruch pieszych na moście przy ulicy Bielskiej oraz na kładce na ulicy Sportowej w Skoczowie. Skoczowski most na Wiśle pozostaje niedostępny dla ruchu pojazdów i tak też  będzie aż do odwołania. Dziś rano  (17.05.2014) dopuszczono dla ruchu drogi powiatowe w Dębowcu przy ulicy Szkolnej oraz drogę relacji Pruchna - Drogomyśl.

(red)

Zobacz wideo - policyjne działania przeciwpowodziowe (źródło: KPP w Cieszynie):

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: