Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Droga w Wiśle remontowana przez trzy lata

Wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. W piątek Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał z konsorcjum firm M Silnice oraz IMB Podbeskidzie wartą 98,9 mln zł umowę na przebudowę liczącego 5,1 km długości odcinka drogi w Wiśle.

Remont potrwa do 2021 roku. Prace realizowane będą od końca obwodnicy Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z drogą 942, wiodącą w stronę Szczyrku. Ryszard Pacer, rzecznik zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował, że droga ta od miejsca, gdzie kończy się obwodnica Ustronia do ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 942 (tzw. rondo na Oazie) będzie rozebrana i wybudowana od nowa.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowa trasą kierowcy pojadą 15 października 2021 roku. Inwestycja wiąże się ze znacznymi utrudnieniami. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. W miarę postępu robót organizacja ruchu będzie zmieniana. - Przebudowa tego odcinka była długo oczekiwana. Poprawi komunikację w mieście i bezpieczeństwo ruchu zmotoryzowanych i pieszych. Podniesie się komfort podróży turystów dojeżdżających w śląskie Beskidy. Nowe odcinki ścieżek rowerowych sprawią, że rowerzyści będą mieli zapewnione o wiele większe bezpieczeństwo – podkreślił rzecznik.

Podczas prac przebudowana zostanie jezdnia, zbudowane zostaną nowe chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, ścieżki rowerowe, a także przebudowane zostaną zjazdy do posesji. Przebudowane zostaną także dwa mosty i konstrukcje oporowe.

Prace prowadzone będą także na przejazdach kolejowych. Zmiany dotyczą również kanalizacji deszczowej, sanitarnej, sieci wodociągowej, gazowej. Będzie nowe oświetlenie uliczne, sieć elektroenergetyczna, kanał technologiczny, sygnalizacja świetlna.

Droga nr 941 została całkowicie przebudowana na odcinku od Wisły Głębiec do przełęczy Kubalonka 2009 r. W kolejnych latach zrealizowano prace na trasie za Kubalonką. W Wiśle wybudowano nowy most na rzece Wisła w ciągu drogi 942 i wymieniono nawierzchnię na tej samej drodze od Wisły do przełęczy Salmopol.

anszaf

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-12-15 17:58:20
zubermarek: Pamiętam, że z kocem kadencji Gierka były plany zrobienia obwodnicy Wisły a nowa droga miała się kończyć na Wierchach mniej więcej koło Kubiczka. Nie wspomnę już o obwodnicy Ustronia gdzie zaczęto ją budować (za komuny) a potem latami zarastała chwastami, by ją z wielką pompą oddać będąc już....... w 'nowej Polsce'.
2018-12-15 19:34:33
adam 2: a nie lepiej wybudowac nowej drogi od ustronia przez kamieniołom teren wykupiony wiec w czym problem chyba ze jakies prywatne interesy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: