Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Będzie remont drogi w Wiśle

Władze wojewódzkie zapowiedziały rychłe rozpoczęcie prac na drodze prowadzącej przez centrum Wisły. Odcinek od ronda w Wiśle-Oazie aż do wyjazdu z miasta w kierunku z Ustronia ma być remontowany za kwotę blisko 100 mln zł. Prace potrwają aż do 2021 roku. Jak będzie wyglądał w tym okresie ruch przez miasto?

Prace budowlane obejmą całkowitą wymianę nawierzchni jezdni oraz jej poszerzenie - w najwęższych miejscach szerokość drogi ma być nie mniejsza niż 7 metrów. Co więcej, zmodernizowane zostaną wszystkie mosty na tym odcinku. Powstaną także chodniki i ścieżki rowerowe. Zarząd dróg wojewódzkich oszacował finalnie wysokość inwestycji na 98,9 mln złotych. Tyle ma otrzymać wykonawca, z którym umowa zostanie podpisana 6 grudnia.

Jak wyglądać ma ruch przez centrum Wisły przez najbliższe 3 lata? Trudno mi się do tego ustosunkować, gdyż za wszystko odpowiadają władze wojewódzkie - mówi nam burmistrz miasta Tomasz Bujok. Podobna sytuacja była na ul. Wyzwolenia, kiedy to zakładany czas remontu wynosił 2,5 roku, a realizacja odbywała się w dużo szybszym tempie. Liczę na to, że tempo tych prac będzie podobne, chociaż oczywiście będą wprowadzone wahadłowe rozwiązania na remontowanych odcinkach, inaczej się tego nie da zrobić - dopowiada.

Jak twierdzi burmistrz, w okresie zimowym (od listopada do marca) mają zostać wprowadzone rozwiązania, które upłynnią ruch samochodowy - odbywać się ma wtedy w dwie strony, a nie wahadłowo. Podobny zabieg stosowany będzie podczas Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Nie ukrywam, wiele będzie zależało od wykonawcy - jeżeli trafimy na firmę, która będzie trochę nieodpowiedzialna, to na pewno wszyscy tutaj będziemy się "kisili". Na to jednak ani zamawiający, ani my tym bardziej, większego wpływu nie mamy - kończy Tomasz Bujok.

O sprawie wcześniej pisaliśmy tutaj.

Rogers

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: