Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Drewnolandia i BAZA w gminie Hażlach

W wielu miejscowościach aktywnie działają stowarzyszenia i fundacje, których celem jest dbałość o ład w przestrzeni publicznej oraz o potrzeby lokalnej społeczności. Doskonałym przykładem takiej organizacji jest „Stowarzyszenie Nasza Wieś Kończyce Wielkie”, która aktualnie prowadzi projekt mający na celu stworzenie przy lokalnej szkole miejsc przyjaznych dla uczniów.

Stowarzyszenie „Nasza Wieś Kończyce Wielkie” jesienią 2019 roku pozyskało grant w ramach regionalnego konkursu „Równe Szanse”. Działacze z Kończyc Wielkich znaleźli się w gronie 97 laureatów (z czego tylko 6 projektów, które uzyskały grant, dotyczy województwa śląskiego). Projekt „Drewnolandia” ma trwać do końca czerwca 2020 roku. W działaniach bierze udział młodzież w wieku 13-16 lat, zamieszkująca teren gminy. Jako jedno z zadań przewidziano budowę przy Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kończycach Wielkich, strefy wypoczynku, znaleźć się tutaj mają ławki z palet, stoły, gry typu kółko krzyżyk, warcaby itp.

Jak się okazuje, aktywnych organizacji w Gminie Hażlach jest więcej. Początkiem 2020 roku swoim sukcesem pochwaliło się również Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, które pozyskało grant na stworzenie Salki Spotkań. Aktualnie trwają prace polegające na remoncie i doposażeniu poddasza w budynku OSP Zamarski, gdzie ma powstać BAZA, służąca wszystkim zainteresowanym organizacjom i młodzieży. W kwietniu ma tam zostać m.in.  zorganizowany turniej w piłkarzyki - Jako osoba zaangażowana w wiele projektów doskonale wiem, iż aktywni mieszkańcy są „motorem” rozwoju gminy Hażlach. Bardzo się cieszę z każdej inicjatywy, która jest podejmowana przez mieszkańców. Jeżeli jest taka możliwość, to zawsze wspieram takie działania, ponieważ wiem, że tylko wspólnie możemy osiągnąć lepsze efekty – podsumowuje Grzegorz Sikorski, Wójt Gminy Hażlach.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: