Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zaolzie. W czeskocieszyńskim klubie Dziupla oglądać można wystawę sztuki

Do końca lutego przychodząc do prowadzonego przez Stowarzyszenie Młodzieży Polskiej czeskocieszyńskiego klubu Dziupla oglądać można wystawę sztuki przygotowaną przez artystów związanych z cieszyńską i opolską uczelnią zrzeszonych w grupie CO2.

Na wystawie pokazana jest sztuka malarska, grafika, metaloplastyka, rzeźba, sztuka konceptualna. Artyści, którzy prezentują na wystawie swe prace to absolwenci Instytutów Sztuki w Cieszynie i Opolu, którzy po skończonych studiach artystycznych realizują się w różnych dziedzinach, jednak wciąż utrzymują ze sobą kontakt, spotykają się na wspólnych plenerach artystycznych i podczas przygotowywanych wspólnie wystaw zbiorowych. Ta w Czeskim Cieszynie jest ich czwartą. I pierwszą w naszym regionie. Poprzednie bowiem zorganizowali w Bielsku, Opolu i Gliwicach.

Do Grupy CO 2 należą: Ilona Barszcz, Maria Bitka, Marek Gajda, Anna Gądek, Elżbieta Gądek, Marzena Gębala, Maria Malinowska, Michał Malinowski, Marta Mędrzak-Gajda, Jagoda Olszewska, Wojciech Pelc, Łukasz Szewczyk, Mariusz Tyburowski, Weronika Wilczyńska, Agnieszka Woźniak.

Wystawa nie ma konkretnego tematu. – Każdy pokazał to, co chciał. Część tych prac powstała na zeszłorocznym plenerze. Ale była całkowita dowolność, więc ktoś dał pracę, którą już miał, ktoś plenerową, a ktoś zrobił nową pracę specjalnie na tą wystawę – mówi Marta Mędrzak-Gajda.

(indi)

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: