Dramatyczny mecz siatkarek

Siatkarkom Dębowianki Dębowiec nie udało się wywalczyć bezpośredniego awansu do II ligi.W decydującym spotkaniu finałowego turnieju w Cieszynie podopieczne Włodzimierza Habarty przegrały po dramatycznym meczu z Victorią Lubliniec 2:3 (25:17, 22:25, 25:23, 21:25, 12:15).

Pomimo tej porażki nasza drużyna ma jeszcze szanse na awans do II ligi, ale musi pokonać w barażu przedostatni zespół tej klasy rozgrywkowej - ŁKS Łódź. Pierwszy mecz nasz zespół rozegra 12 maja na wyjeździe. Rewanż 19 maja.

W pierwszej partii dzisiejszego meczu Dębowianka zagrała koncertowo. Bardzo dobra gra w obronie, wysoka skuteczność w ataku, to wszystko złożyło się na fakt, że nieźle grające rywalki nie miały nic do powiedzenia (7:4, 12:5, 19:13).

Gospodynie turnieju niesione dopingiem licznie zgromadzonych kibiców równie dobrze rozpoczęły drugie seta (3:1, 5:2). Niestety od stanu 8:4 coś się zacięło w grze naszych zawodniczek, co od razu wykorzystały doświadczone rywalki, odwracając losy tej odsłony na swoją korzyść (8:8, 11:14, 13:19). I chociaż w końcówce Dębowianka doszła przyjezdne na jeden punkt (22:23), to set padł łupem drużyny z Lublińca.

W trzeciej partii wynik niemal od początku do końca oscylował na granicy remisu. W końcowej fazie seta zespół gości odskoczył na trzy punkty (19:22, 20:23) i wydawało się, że Victoria obejmie prowadzenie w meczu, jednak nasza drużyna pokazała waleczność godną największych mistrzów, wygrywając kolejnych pięć akcji.

Czwarta odsłona pełna była długich, emocjonujących akcji i seryjnych błędów po obu stronach siatki, o czym świadczy jej przebieg (3:0, 4:1, 4:7, 6:10, 9:10, 13:11, 13:14, 16:18, 21:20). Niestety tym razem ostatnie akcje padły łupem przyjezdnych, które w ten sposób doprowadziły do tie-breaka.

Set prawdy gospodynie zaczęły fatalnie - od sześciu przegranych piłek (1:6). Pomimo to podopieczne Włodzimierza Habarty nie załamały rąk i stosunkowo szybko odrobiły większość strat (5:7, 7:8). Jednak w tym momencie rywalki pokazały klasę i ponownie odskoczyły na bezpieczny dystans (7:10, 8:12) i co gorsza tej przewagi nie dały już sobie wydrzeć.

Szkoda tej porażki, ale taki jest sport. Najważniejsze, że siatkarki Dębowianki rozegrały dobre zawody, ani przez chwilę nie zawodząc kibiców, za co ci po meczu odwdzięczyli się gromkimi brawami.

Skład UKS Dębowianka Dębowiec: Agnieszka Spaczek-Krzywoń (kapitan), Joanna Franek, Maria Haratyk, Karolina Janik, Justyna Neniczka, Monika Pisiur, Dominika Raabe, Barbara Siekierka, Katarzyna Siekierka, Joanna Szczurek, Anna Szturc, Agnieszka Szczypka (libero)

Terminarz i wyniki:

13.04.2012 - piątek
UKS Dębowianka Dębowiec - MKS Podkarpacie Bobowa - 3:1 (23, 16, -25, 15)
STS Victoria Lubliniec - UKS Lider Konstantynów Łódzki - 3:0 (20, 16, 23)

14.04.2012 - sobota
STS Victoria Lubliniec - MKS Podkarpacie Bobowa - 3:0 (14, 21, 19)
UKS Dębowianka Dębowiec - UKS Lider Konstantynów Łódzki - 3:0 (13, 15, 20)

15.04.2012 - niedziela
MKS Podkarpacie Bobowa - UKS Lider Konstantynów Łódzki - 3:2 (-23, 22, -22, 22, 11)
STS Victoria Lubliniec - UKS Dębowianka Dębowiec - 3:2 (-17, 22, -23, 21, 12)