Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dożynki zacząć czas

Żniwa zebrane - czas podziękować za plony. Sezon dożynkowy rozpoczyna Ustroń. To tu w niedzielę przejdzie najdłuższy w regionie korowód dożynkowy.

W Ustroniu w ten weekend królują dożynki. W piątek 17 sierpnia odbył się tu tradycyjny ustroński torg, a sobota18.08.2012r. Upłynie pod znakiem tradycyjnego Jarmarku Ustrońskiego. Uroczyste otwarcie jarmarku o godz. 14.00 na ustrońskim Rynku. W programie prócz rzemiosła i regionalnych specjałów kulinarnych występy. Na scenie wystąpią: Sarpacka, Kapela Monika Wałach, Tekla Klebetnica, Brynioki, Kapela Zbigniewa Wałacha i Torka. O godz. 15.00 w Muzeum Ustrońskim odbędzie się tez wernisaż wystawy dożynkowej wyrobów ze słomy z Hajdunanas. O godz. 19.30 będzie się również można zmierzyć z trasą romantycznego biegu. O godz. 19.30 na ul. Nadrzecznej wystartuje 22. Romantyczny Bieg Parami.

W niedzielę 19 sierpnia w Ustroniu odbędą się tradycyjne dożynki. O godz. 14.00 ulicami Daszyńskiego, 3 Maja i Hutnicza przejdzie największy w regionie korowód dożynkowy. Wcześniej  o godz. 8.30 i 10.30 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim oraz o godz. 9.00 w Kościele Katolickim pw. św. Klemensa odbędzie się Msza św. i nabożeństwa dożynkowe. O godz. 15.00 odbędzie się Obrzęd Dozynkowy, następnie koncert Estrady Regionalnej „Równica”, Estrady Ludowej „Czantoria”,Parafialnego Chóru „Ave”, oraz Ustroński ego Chóru Ewangelickiego.

Portal OX.PL patronuje Ustrońskim Dożynkom. Szczegółowy program można zaleźć TUTAJ.

Dorota Kochman
 

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: