Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

CTF zaprasza na finisaż

Cieszyńskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na finisaż wystawy, który odbędzie się w Galerii Fotografii fotoklubu działającego przy Liptowskim Muzeum w Rużomberku na Słowacji.

W piątek (24 sierpnia) w Galerii Fotografii fotoklubu działającego przy Liptowskim Muzeum w Rużomberku na Słowacji odbędzie się uroczyste zakończenie wystawy Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Dzięki życzliwości słowackich kolegów z zaprzyjaźnionego Fotoklubu - CTF ma możliwość pokazania twórczości fotograficznej swoich członków poza granicami kraju, w zacnych wnętrzach Liptowskiego Muzeum. - Takie żywe konfrontacje ze sztuką zawsze są wielce inspirujące obydwie strony biorące udział w wydarzeniu. Cenimy sobie te doświadczenia tym bardziej, że Rużomberok - pozornie bardzo podobny do Cieszyna (bowiem posiada prawie identyczną liczbę mieszkańców) - pod wieloma względami wyraźnie różni się od niego, stanowiąc silnie oddziałujący ośrodek na mapie Słowacji. To dla nas zaszczyt gościć w takim miejscu – podkreśla Jolanta Kubica prezes Zarządu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawę można podziwiać od 21 lipca od 24 sierpnia. Na ekspozycji zobaczymy prace: Piotra Borowicza, Kaziemierza Brannego, Piotra Brody, Marcina Górskiego, Katarzyny Kafki, Jolanty Kubicy, Henryka Pilcha, Jerzego Pustewlnika, Marcina Wieczorka, Patrycji Wieczorek oraz Renaty Zięby.

- W imieniu jedenastu członków Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego pragnę serdecznie zaprosić za uroczyste zakończenie naszej wystawy (finisaż), który odbędzie się w dniu 24 sierpnia o godz. 14.00 w Galerii Fotografii fotoklubu działającego przy Liptowskim Muzeum w Rużomberku na Słowacji – zachęca do uczestnictwa Jolanta Kubica  - Na wystawie eksponowane są fotografie naszych członków reprezentujących bardzo różnorodne style i tematy - od pejzażu klasycznego do miejskiego; od fotografii monochromatycznej do kolorystycznych fantazji i abstrakcji; od przedstawień realistycznych do bajkowych, graficznych przetworzeń; od klasycznych przedstawień portretowych postaci i zwierząt po malarskie podejście do przedstawianych motywów, łącznie z florą i innymi fragmentami rzeczywistości. W tym bogactwie stylistycznym wyraźnie rysuje się indywidualizm i dojrzałość poszczególnych autorów prac, kroczących swoją własną drogą rozwoju artystycznego.

Łącznie możemy zobaczyć 56 prac...

- Na wystawie prezentowanych jest od 3 do 9 sztuk fotogramów wraz z notką artystyczną każdego z 11 członków CTF, którzy wzięli udział w wystawie; łącznie można obejrzeć 56 prac, oprawionych w eleganckie czarne passepartouty. To powoduje, że cała wystawa, pomimo różnorodności stylistycznej i tematycznej prac, sprawia dobre estetyczne wrażenie uporządkowania – dodaje prezes CTF.

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk/mat.pras

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: