Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dorzucili się do remontu Pierścieckiej

Skoczowscy radni zdecydowali na ostatniej sesji (22 maja) o dofinansowaniu połowy kosztów remontu ul. Pierścieckiej. Chodziło o prawie pół mln zł.

Na ostatniej Sesji Rady Miasta Skoczowa (22.05.2024) radni zdecydowali o udzieleniu pomocy dla Powiatu Cieszyńskiego na realizację zadania pn. "Modernizacja drogi powiatowej w Gminie Skoczów - pomoc finansowa dla Powiatu Cieszyńskiego - ul. Pierściecka w Kiczycach".

Pomoc ma wynosić 460 000,00 zł

Jak czytamy w uzasadnieniu do Uchwały:

- Pismem z dnia 8 sierpnia 2023 r. Powiat Cieszyński poinformował o wytypowaniu do planu remontów na 2024 rok nawierzchni drogi powiatowej DP 2638 S ul. Pierścieckiej w Kiczycach na odcinku 1 km wraz remontem istniejącego chodnika oraz zwrócił się o udzielenie pomocy finansowej w wysokości 50% wartości inwestycji. W dniu 4 kwietnia 2024 r. Powiat Cieszyński po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, poinformował Gminę Skoczów o wyborze najkorzystniej oferty w wysokości 912 585,70 zł brutto. Projekt umowy zostanie przesłany przez Powiat Cieszyński po przyjęciu przez Gminę Skoczów uchwały o pomocy finansowej.

Za przyjęciem uchwały byli wszyscy obecni radni (19 osób).

 

NG

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: