Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Domowe EKO-solucje

W sobotę (23.11.2019) w cieszyńskim Zamku odbyło się wydarzenie zatytułowane „Domowe EKO-solucje”. Organizatorem całodziennych warsztatów oraz wykładów była fundacja MamGrono z Cieszyna. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się nieco więcej dbania o środowisko i ekologicznych rozwiązań, które można wprowadzić w domu niewielkim nakładem pracy.

Podczas wydarzenia, wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat metod, które stosowane w codziennym życiu znacznie przyczynią się do poprawy jakości środowiska i stanu domowego budżetu. Przedstawicielka Ustrońskiego Alarmu Smogowego opowiedziała o problemie, jakim jest zanieczyszczone powietrze i jak dbać o zdrowie, w obliczu „skażonego” powietrza. Uczestnicy zajęć mieli również szansę poznać ofertę programu „Czyste powietrze”, czyli dofinansowań wymiany źródeł ogrzewania na bardziej ekologiczne.

W ramach spotkania zapewniono również przerwy kawowe i ciepły poczęstunek. Przy okazji, można było również dowiedzieć się, w jaki sposób planować posiłki tak, aby nie tylko nie kupować wielu niepotrzebnych (i kosztownych) rzeczy, ale również, aby ograniczyć marnowanie pożywienia. Przybliżono pojęcie kooperatywy spożywczej, zalety tego tworu i sposób funkcjonowania.

Nie zabrakło również tematów, które były skierowane do przyszłych i świeżo upieczonych mam. Karolina Kartasińska z fundacji MamGrono opowiedziała o tym, jak ważne jest karmienie piersią, dlaczego mleko matki jest zdecydowanie lepsze dla dziecka, niż reklamowane mleka następne oraz dlaczego pieluchy wielorazowe są nie tylko rozwiązaniem ekologicznym, ale również tańszym i zdrowym dla dziecka. Część osób skorzystała również z warsztatów, dotyczących tworzenia Eko-kosmetyków. Panie dowiedziały się między innymi, jak na bazie oleju kokosowego i przechowywanych w każdym domu przypraw i owoców przygotować ekologiczny i skuteczny peeling. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali również ekologiczne pakiety startowe, w których skład wchodziły między innymi: materiałowa torba na zakupy, ekologiczna siatka na owoce, czy planer posiłków.

- Łącznie w wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób. Zainteresowanie było duże. Głosy, które do nas docierały, były bardzo entuzjastyczne, uczestnicy zajęć pytali również o kolejne edycje wydarzenia. Tę edycję udało nam się przygotować dzięki wsparciu Miasta Cieszyna, za co bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że uda nam się to powtórzyć i znów przygotujemy spotkanie, podczas którego uda nam się spędzić czas przyjemnie i pożytecznie – podsumowała Anna Babik z fundacji MamGrono.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-12-04 14:15:26
misiabelka: Takie kursy i szkolenia z dbania o środowisko powinny byc w kazdym miejscu pracy i w szkolach. Nie zdajemy sobie sprawy z tego jak nasze dzialania zle wplywaja na atmosfewre i powietrze i jak to potem szkodzi nam i naszym dzieciom. Ja kiedys bardzo gleboko weszlam w ten temat i padla decyzja ze musze kupic do domu oczyszczacz powietrza. Wybralam Coway Storm i nie zaluje ani grosza. Świetny w swoim dzialaniu, cichy i ładny. Ma 5 lat gwarancji i certyfikat ECARF no i tanie filtry :) Dla mnie zakup zycia :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: