Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dominikanie zapraszają do letniej szkoły

Dominikanie z Hermanic spieszą z propozycją wakacyjną. W dniach 28-30 odbędzie się III edycja Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej.

W tym roku prowadzącym Letnią Szkołę będzie o dr Dominik Jurczak OP. Tematem tegorocznego spotkania będą sakramenty i duchowość, a spotkanie odbywać się będzie pod hasłem – Czy sakramenty mają coś wspólnego z duchowością?

- Czy sakramenty mają coś wspólnego z duchowością? To pytanie, z którym będziemy się zmagać w czasie Letniej Szkoły Duchowości w Ustroniu-Hermanicach na zakończenie tegorocznych wakacji. To, że do sakramentów przystępujemy, że są ważne, etc. – to wszystko wiemy. W czasie naszych spotkań postaramy się, żeby te górnolotne stwierdzenia przekuć na codzienne życie chrześcijańskie. Jak żyć sakramentami? Jak uczynić z nich kręgosłup dla swojej duchowości, duchowości swojej wspólnoty…- mówi o. Cezary Jenta OP.

W zajęciach będzie można uczestniczyć również poprzez internet. Dodatkowe informacje znajduje się na stronie internetowej Dominikanów z Hermanic.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

21
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-04 15:03:27
perpetua: wstydu nie mają, wzięliby się wreszcie do uczciwej roboty
2022-08-04 15:57:52
AntyklerForte+: póki będą mogli doić owieczki, żadnej uczciwej roboty się nie chwycą
2022-08-04 16:35:31
koszor: Uwaga, katolicy! Do lutego Dominikanie z Hermanic powtarzali w kółko: "Dziękujmy za przestrzeganie przepisów epidemiologicznych w naszym kościele. Osoby po szczepieniu prosimy o zapisanie się w zakrystii lub e-mailowo na listę stałych uczestników liturgii". Od lutego, od wybuchu wojny na Ukrainie, nie trzeba być zaszczypanym, żeby normalnie wejść do kościoła. Z Chrystusem już dawno mają niewiele wspólnego. Letnia Szkoła Duchowości. Tak. Jeśli chcesz, żeby twoja duchowość była LETNIA, to swoje kroki kieruj do Hermanic.
2022-08-04 16:36:34
AntyklerForte+: Kalkulacja polityczna, załatwianie spraw pod stołem, łamanie prawa - raport na temat relacji państwo - Kościół zatrważa i daje do myślenia i duchownym, i wiernym. Zarzuty dotyczą też polityków. Jeden z autorów raportu ojciec Paweł Gużyński zauważa, że zależność pomiędzy Kościołem a władzą nigdy nie była tak duża jak teraz.
2022-08-04 16:39:44
AntyklerForte+: Zarzuty dotyczą po pierwsze tego, do czego politycy wykorzystują parlament. To w Sejmie Barbara Bubula z Prawa i Sprawiedliwości mówiła, że "wiedza o orędziu Maryi przekazanej trojgu pastuszkom, kształtowała poczucie odpowiedzialności zwykłych ludzi za losy świata". - Tak właśnie powstaje efekt śmieszności. Kościół staje w świetle bardzo niekorzystnym dla siebie, ze względu na brak rozsądku polityków i świadomości, czym polityk powinien się zajmować – mówi ojciec Gużyński. Dotyczy to również przemówień z kościelnej ambony, czy apelu do społeczeństwa, jakie w październiku 2020 roku wygłosił prezes PiS. - Musimy bronić polskich kościołów, musimy ich bronić za wszelką cenę – wzywał Jarosław Kaczyński. - To był cud, że ludzie się wtedy nie bili, że nie polała się krew. To, co zaproponował, było bardzo niebezpieczne – mówi ojciec Gużyński. Współautor raportu podkreśla, że obecnej sytuacji winne są wszystkie siły polityczne. - Wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS. To jest proste jak drut.
2022-08-04 17:04:25
św. Patryk.: Proszę osobę odpowiedzialną w OX o usuwanie kont fanatyków religijnych i płaskoziemców. Ja rozumiem, że niektórzy maja siano we łbach, ale normalni ludzie nie muszą tolerować takiego ich poziomu komentarzy rodem z zatęchłej sekciarskiej kruchty albo domu wariatów. Tak, to między innymi wpisy koszora motywują mnie do tej prośby.
2022-08-04 20:03:51
alouette: Wspaniała parafia, wspaniali księża. Kto zna, ten wie. Kto nie zna, ma w powyższych komentarzach najwięcej do powiedzenia...
2022-08-04 21:11:22
oxjas1: A czy O‘Bajtek wyglosi „homilie“ dziekczynna za zakonczenie fuzji Lotosu z Orlenem, tak jak to mialo miejsce w Gdansku w bazylice sw. Brygidy ? Jezeli tak, to przyjde.
2022-08-05 07:44:19
perpetua: krytyka kościoła zblatowanego z PiS to teraz przestępstwo, żarty z PiS to przestępstwo, wspaniałe parafie, wspaniali ludzie
2022-08-05 07:44:59
perpetua: najwyższa pora wyciąć ten wrzód
2022-08-05 07:53:56
Jakkolwiek Żywy : "Dominikanie to dosłownie: domini-canes czyli psy pańskie. Zakon Dominikanów to potoczna nazwa Zakonu Kaznodziejskiego (łac. Ordo Praedicatorum – OP) powstałego formalnie w 1216 roku czyli w XII wieku dla potrzeb Inkwizycji." "Główną działalnością dominikanów od początku jej istnienia jest nawracanie na ideologie sekty katolickiej, a w wypadku niemożności nawrócenia kogoś argumentami racjonalnymi lub metafizycznymi, wyeliminowanie ze społeczeństwa. Dominikanie w swej historii torturowali i wymordowali miliony ludzi kierując ludobójczymi zbrodniami inkwizycji katolickiej." (Za sekty.wordpress.com)
2022-08-05 09:37:17
AntyklerForte+: lista dominikańskich zbrodni jest bardzo długa i obejmuje także czasy współczesne
2022-08-05 10:00:17
św. Patryk.: alouette rozumiem, że dobrze znasz tych ludzi i bardzo ci się podobają, takie postawy to dla kleru cenna rzecz - dobrzy i lojalni parafianie potrafią nawet skazanych sądownie pedofilów w sutannach bronić jak Kaczyński złodziei z PiS
2022-08-05 17:42:01
AntyklerForte+: oto czym się zajmuje prokuratura kato-talibanu rządzona przez Zero-Śmiecia: sześć lat temu do przedsionka kościoła w czasie pasterki wszedł dwudziestokilkuletni mężczyzna w czapce. Sprawa trafiła do prokuratury, ponieważ parafianie oskarżyli go o obrazę uczuć religijnych, a ksiądz o pobicie. Po licznych umorzeniach i wyrokach uniewinniających sprawa kolejny raz trafiła do sądu i ponownie zbierane są dowody, które mają wskazać, czy chłopak jest winny, czy też nie.
2022-08-05 17:42:27
AntyklerForte+: Całą sytuację uchwyciły kamery monitoringu. Na nagraniach widać chłopaka w czapce i księdza, który zdziera z niego nakrycie głowy i powala na posadzkę. Dalej w awanturę wdali się parafianie, co skończyło się na szarpaninie.
2022-08-05 17:43:02
AntyklerForte+: Chociaż to ksiądz zaatakował Horbowskiego, to jednak chłopak został oskarżony o pobicie duchownego, a także o obrazę uczuć religijnych parafian. Sprawa trafiła do prokuratury, gdzie była dwukrotnie umarzana, ale w 2019 r. i tak trafiła do sądu. Wówczas 24-letni mężczyzna został skazany za pobicie, od czego się odwoływał. W dalszej kolejności sprawę znowu umorzono — sędzia prowadząca sprawę uznała, że ta nigdy nie powinna była trafić do sądu. Mimo to chłopak nadal nie zaznał spokoju i mierzył się z kolejnymi oskarżeniami, tym razem za obrazę uczuć religijnych parafian, którzy złożyli zawiadomienie do prokuratury. — "Moim zdaniem wejście w czapce było zachowaniem niewłaściwym" — mówiła w sądzie jedna z kobiet, której nie spodobało się, że chłopak wszedł do kościoła w czapce "krokiem marszowym".
2022-08-05 17:44:19
AntyklerForte+: Sąd i w tym przypadku uznał, że Horbowski jest niewinny. Innego zdania jest prokuratura w Bystrzycy Kłodzkiej, która twierdzi, że chłopak jednak pobił księdza i obraził parafian. W ten sposób we wrześniu 2021 r. ruszył kolejny proces. 4 sierpnia tego roku sędzia prowadzący sprawę poinformował, że wszczyna postępowanie dowodowe. Oznacza to, że przejrzane zostaną zeznania świadków, zarówno w sprawie obrazy uczyć religijnych, jak i pobicia duchownego. Ksiądz Adamiak miał już problemy z prawem. Został skazany na dziesięć miesięcy prac społecznych za porażenie paralizatorem człowieka, który miał wejść razem z rodziną na teren kościoła z psem, a cała sytuacja wydarzyła się na oczach dzieci.
2022-08-05 19:10:04
miriam11: No ,i to jest pasterz!!
2022-08-05 19:14:23
miriam11: A tobie Anty ,życzę żeby twój dom ( jeśli go masz ) nawiedziła cygańska ( czy może poprawniej ROMSKA) rodzina z pawianem na sznurku i żeby ta małpa nasrał...a ci do talyrza.
2022-08-05 19:17:30
miriam11: A stary cygon niech ci przid...pi takom dupnom patelniom w tom głupiom dynie.
2022-08-06 21:22:13
AntyklerForte+: No, i to jest katolik!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: