Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Skoczów: Objazdowe kino plenerowe (2)

Większość osób pamięta w XX wieku głównie amerykańskie filmy romantyczne lub komedie romantyczne w których przynajmniej raz akcja przenosiła się do kin plenerowych na które przyjeżdżały zakochane pary „do kina lub na film”. Skoczów od kilku lat w okresie wakacyjny wychodzi z „Teatru Elektrycznego” i oferuje właśnie kino plenerowe i zaprasza zainteresowanych „na film”. Dzisiaj zapraszamy na dwa sierpniowe seanse.


10 sierpnia (środa) objazdowe kino plenerowe pojawi się w Kowalach przy ul. Pożarniczej 2 gdzie o godzinie 22:00 rozpocznie się emisja filmu "Za jakie grzechy, dobry Boże?"
"Za jakie grzechy dobry Boże" to urocza komedia o tym, co biedni rodziciele przeżywają, gdy przyszły zięć jest zupełnie nie z ich bajki. Marie i Claude Verneuil to konserwatywni rodzice czterech pięknych córek. Od lat modlą się, by ich latorośle na ślubnym kobiercu stanęły w katolickim kościele, a wybrankami okazali się kulturalni Francuzi z dziada pradziada. Aby nie było aż tak prosto, scenarzyści filmu "Za jakie grzechy dobry Boże" stawiają na drodze swoich bohaterek czterech zakochanych mężczyzn: Żyda, Araba, Chińczyka i wesołego chłopaka z serca Czarnej Afryki. Jak zareagują na nich tradycyjni teściowie? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową? Komedia "Za jakie grzechy dobry Boże" to pełen zwrotów akcji, ciepły i zabawny film o tym, że miłość to naprawdę zaskakujące uczucie.

Pięć dni później 15.08. (poniedziałek) objazdowe kino dotrze do ostatniego w tym roku sołectwa – Bładnice Dolne. Tam emisja będzie miała miejsce przy ul. Świetlicowej 2 o godzinie 22:00, a widzowie zobaczą "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże".
Kochacie francuskie kino, a poczucie humoru spod wieży Eiffla jest waszym ulubionym? Dobrze trafiliście. Szalona rodzina Verneuil powraca w zwariowanej komedii „I znowu zgrzeszyliśmy, Dobry Boże!” Claude i Marie są małżeństwem z długoletnim stażem. Zawsze i pod każdym względem wspierali się i działali razem. Należąc do szanowanej katolickiej burżuazji, z trudem przetrwali przez kolejne małżeństwa swych czterech córek. A to z jednego powodu. Chodzi o to, że od teraz do ich pięknej francuskiej rodziny dołączyli w roli zięciów: muzułmański prawnik, żydowski przedsiębiorca, chiński bankier i aktor afrykańskiego pochodzenia. Kiedy wydawałoby się, że najtrudniejsze wyzwania są już za nimi, spokój udręczonej familii znowu zostaje zaburzony. Podczas jednej z kolacji para dowiaduje się, że ich dziewczynki postanowiły opuścić Francję i wyjechać za granicę. Chociaż wiadomość staje się prawdziwym ciosem dla rodziców, nie zamierzają oni stać bezczynnie, a akurat braku kreatywności i uporu im z pewnością nie brakuje!

Wstęp na wszystkie seanse w ramach „Objazdowego kina plenerowego” jest bezpłatny.
Organizatorem „Objazdowego kina plenerowego” w sołectwach Gminy Skoczów są Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, „Teatr Elektryczny” oraz Rady Sołeckie, które zapraszają swoich mieszkańców na ciekawy film na dużym ekranie na świeżym powietrzu.

AK, Fb

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-08-05 06:25:08
piotr186: Nie rozumiem czemu tego kina plenerowego nie robi się na stawach na Górnym Borze, tylko po wsiach gdzie mało kto dotrze na taki seans...
2022-08-05 08:39:07
tomi71: ...bo Skoczów jest gminą miejsko-wiejską, więc ludziom na wsi też należy się jakaś rozrywka. Sołectwa są częścią gminy Skoczów.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: