Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Długi, spokojny weekend

Zakończyła się prowadzona w całym województwie akcja pn. ''Majowy Weekend''. Drogi powiatu cieszyńskiego były bezpieczne - informują cieszyńscy funkcjonariusze. Nad bezpieczeństwem czuwało ponad 300 policjantów.

- Bez wypadków i rannych - jednym słowem był to bardzo spokojny długi weekend - ocenia st. asp. Tomasz Pszczółka z cieszyńskiej komendy policji. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 28 kwietnia, a zakończyła 3 maja o 22.00. Na drogach powiatu cieszyńskiego służbę pełniło ponad 300 policjantów. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do środy nie doszło do żadnego wypadku, nie było również osób rannych ani zabitych. Policjanci obsłużyli 39 kolizji drogowych, zatrzymali 4 pijanych kierowców, jednego kierującego po użyciu alkoholu i 5 nietrzeźwych rowerzystów.

 

red.

źródło: ox.pl/KPP Cieszyn
dodał:

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2017-05-04 15:49:09
q96: Ciekawe gdzie ta policja stała. Wczoraj święto, zakaz dla ciężarówek i cały dzień na Katowickiej ruch od strony Czech.
2017-05-04 20:17:52
west45: na wiślance też nic się nie stało?
2017-05-05 08:46:12
jo.papuga: ...a jak stojom to też narzykocie że chytajom nie tych co trza.<br />Co za czasy, żodnymu nie dogodzi...
2017-05-05 22:00:10
sciemal: Ciekawe jak kierowcy się trzymali na nogach i za kierownicę 4 maja jadąc na pierwszą zmianę?? Ale policja już wtedy miała MAJÓWKĘ!
2017-05-05 22:10:20
sciemal: Gdzie Oni stoją - jadę codziennie od Ustronia i od ponad roku nie widziałem AKTYWNEGO, stojącego <br />radiowozu poz tymi które mnie mijają - se jeżdżą bo muszą i czekają aż jakiś nietrzeźwy spowoduje - wtedy \&quot;Łaps\&quot; i w OX świecą aktywnością! A dmuchanko to też \&quot;na pałę\&quot; bo im się zachciało a podstaw żadnych ale władza to władza nie trza podstaw ważna \&quot;AKTYWNOŚĆ\&quot;.
2017-05-06 10:24:08
yamah: A gdzie to pisze że policja musi stać??? Kiedyś jak stali to wszyscy narzekali ze łapanki robią, teraz jak nie stoją, to znowu inni malkontenci narzekają....<br />jo.papuga ma rację, teraz takie czasy że nikomu nie wygodzi.<br />A tak z drugiej strony, to za granicą stojących radiowozów też jakoś nie widać i wydaje się wszystko jest tam w porządku. Kiedyś właśnie takie przykłady były przywoływane, że na zachodzie w ogóle policji na drogach nie widać, że pojawiają się tylko wtedy kiedy jest potrzeba. W demokratycznych standardach współczesnego życia chyba właśnie tak powinno być, ale niestety niektórym marzy się powrót do totalitarnego państwa kontrolującego i dyscyplinującego obywateli na każdym kroku. <br />Obserwując jednak to co się dzieje u sterów naszego państwa obawiam się że za niedługo obywatel i tak będzie kontrolowany (prześwietlany) z każdej strony i to w cale nie przez drogowa policję. W sumie już teraz tak jest...a ci którym się to marzy chyba nie do końca zdawają sobie sprawę z tego piszą.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: