Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dlaczego warto przejść na elektroniczny grafik pracy?

Właściwie przygotowany grafik pracy pełni bardzo ważną funkcję w każdej firmie. Dzięki niemu cała organizacja działa sprawnie i wydajnie. Niejeden przedsiębiorca, kierownik czy manager zgodzi się jednak z pewnością co do tego, że jego ułożenie nie jest wcale takie proste, jak mogłoby to się wydawać. Dodatkowo jest to tym trudniejsze, im więcej pracowników pracuje w firmie. Dziś jednak zadanie to można sobie znacznie ułatwić. Mowa tu o wdrożeniu elektronicznego grafiku pracy. Dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Czym jest grafik pracy?

Grafik pracy to nic innego jak odpowiednio zaplanowane dni i godziny pracy konkretnego pracownika lub całej zmiany. Od jego właściwego ułożenia zależy w dużej mierze to, czy firma funkcjonować będzie prawidłowo i wydajnie. Oczywiście harmonogram pracy musi być także układany w taki sposób, aby spełniał wszystkie wymagania dotyczące czasu pracy pracowników określone w Kodeksie pracy. 

Im więcej pracowników pracuje w firmie, tym ułożenie grafiku pracy staje się trudniejsze. Często jego ręczne przygotowanie na papierze czy w arkuszu kalkulacyjnym jest naprawdę bardzo trudnym zadaniem. Każda zmiana w takim grafiku oznacza konieczność jego ponownego sprawdzenia od początku do końca. Ręczne sporządzanie grafiku pracy wiąże się z ryzykiem popełnienia błędu.

Dziś jednak skorzystać można ze znacznie lepszych rozwiązań. Mowa tu o elektronicznym grafiku pracy, a zwłaszcza o systemie przygotowanym przez firmę inewi.

Dlaczego elektroniczny grafik pracy to dobre rozwiązanie?

Ręczne przygotowywanie harmonogramu pracy jest niezwykle czasochłonne. Co więcej, wymaga od osoby go przygotowującej znajomości przepisów Kodeksu pracy. Wszystkie problemy związane z ręcznym układaniem grafiku pracy rozwiązuje aplikacja służąca do sporządzania harmonogramu pracy w sposób elektroniczny. 

System nie tylko znacząco ułatwia ułożenie grafiku pracy, ale dodatkowo przez cały czas zgodny jest z aktualnymi przepisami prawa. Co więcej, aplikacja natychmiast informuje o ewentualnym błędzie, co pozwana na szybkie wprowadzenie korekty.

System pozwala na szybie przekazanie przygotowanego grafiku pracownikom. Wszyscy pracownicy mają bowiem dostęp do aplikacji i mogą na bieżąco zapoznawać się z aktualnym harmonogramem pracy. 

Warto wspomnieć jeszcze o jednej zalecie tego oprogramowania. Mowa tu o tym, że system pozwala na automatyczne prowadzenie ewidencji czasu pracy każdego pracownika, w tym nadgodzin czy wcześniejszych wyjść z pracy. Dzięki aplikacji każdy grafik pracy przygotować można łatwo, szybko i prawidłowo.

Jakie są zalety elektronicznego grafiku pracy?

W dzisiejszych czasach przygotowywanie harmonogramu pracy za pomocą zwykłego arkusza kalkulacyjnego powinno przejść już do historii. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest sporządzanie grafiku za pomocą nowoczesnej aplikacji. To ogromna oszczędność czasu.

To również skuteczny sposób na wyeliminowanie ewentualnych błędów w grafiku. Im więcej pracowników pracuje w firmie, tym więcej takich błędów może się pojawić, jeśli grafik przygotowuje się ręcznie. 

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o tym, że elektroniczny grafik pracy jest dużo bardziej przejrzysty i czytelny. Znacznie łatwiej się z niego korzysta zarówno pracodawcy, jak i pracownikom. Nie może zatem dziwić, że z tego rozwiązania korzysta coraz więcej nie tylko dużych, ale również średnich i małych firm.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: ox.pl
dodał: NG
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: