Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Dla wszystkich którzy chcą skorzystać

Wykłady o zdrowiu z cyklu Pro Salute cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Cieszyna. Sala konferencyjna Pawilonu Diagnostyczno -Zabiegowego Szpitala Śląskiego wypełniona jest za każdym razem niemalże do ostatniego miejsca.

W marcu i kwietniu odbędą się kolejne bezpłatne wykłady o zdrowiu z cyklu Pro Salute. Każdy chętny może poszerzyć swoją wiedzę na temat konkretnych chorób, przyczyn ich powstawania oraz profilaktyki. Przypomnijmy spotkania odbywają się w nowej sali konferencyjnej mieszczącej się przy głównym wejściu do Pawilonu Diagnostyczno – Zabiegowego w Cieszynie (wejście od ul. Chrobrego).

8 marca (wtorek) o godz.14.00 mgr Romana Dobrowlańska-Wrońska  zapozna zebranych z wczesną interwencją (rehabilitacją) u dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi. Nawiąże również do prawidłowego rozwoju dziecka od narodzin do 1 roku życia, anomalii  rozwojowych występujących u dzieci w okresie od narodzin do 1 roku życia.

22 marca (wtorek) o diecie okresu dojrzewania opowie inż. Anna Gałuszka (godz. 14.00), a mgr Bożena Bylok przybliży rolę położnej w poszczególnych okresach życia kobiety od pokwitania do dojrzałości płciowej (godz. 15.00). Natomiast 29 marca (wtorek) o godz. 16.00 mgr Elżbieta Gross opowie o przygotowaniu rodziny do porodu.

W kwietniu również nie zabraknie wykładów. 5 kwietnia (wtorek) z mieszkańcami spotkają się inż. Anna Gałuszka i mgr Leokadia Gawlas-Kaczmarczyk, które poruszą temat diety matki karmiącej oraz opieki nad noworodkiem. 12 kwietnia – mgr Elżbieta Gross opowie o roli położnej  w poszczególnych okresach życia kobiety od przekwitania do starości (cz.II), a  inż. Anna Gałuszka zapozna panie z dietą kobiety w okresie od przekwitania do starości.

Przypomnijmy organizatorem cyklu wykładów Pro Salute jest Szpital Śląski w Cieszynie. Wykłady skierowane są do pacjentów szpitala, ich rodzin, oraz do innych, zainteresowanych tą tematyką.
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: