Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Diverse Downhill Contest w Wiśle

Do Polski powracają po siedmioletniej przerwie zawody kolarstwa górskiego. Zawody downhillowe z cyklu  Diverse Downhill Contest odbędą się już jutro (30.04.11) i pojutrze (01.05.11) w Wiśle-Stożku.

Na górze Stożek spotka się ponad 400 zawodników, w tym wiele zagranicznych gwiazd. Pierwsze zawody czteroetapowej serii (kolejne w Myślenicach, Szczyrku i Skrzycznem i Międzybrodziu Bielskim na Górze Żar) wliczane są do prestiżowej klasyfikacji UCI rangi C2, co oznacza, ze zawodnicy będą mogli zdobywać punkty w challengu Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W opinii wielu zawodników trasa w Wiśle należy do wąskiej czołówki najtrudniejszych w Polsce. Średnia prędkość zjazdowca to około 35 km/h, a 1500 metrowa trasa najeżona jest nie tylko naturalnymi przeszkodami, jak uskoki skalne czy korzenie, ale również sztucznymi przeszkodami (skocznie, walle, dropy czy bandy).

Zdaniem Mistrza Polski w tej dyscyplinie, Macieja Jodko, zapowiadają się trudne i emocjonujące zwody: - Z pewnością najgroźniejszy będzie Słowak Filip Polc, który wygrał na Stożku rok temu. Nie zapominajmy też o bardzo silnych Polakach. Będzie bardzo dobry i ambitny Arek Perin, którego dodatkowym atutem będzie znajomość trasy. Będzie też doświadczony i zawsze mocny Michał Śliwa. Trasę na stożku znam dość dobrze, choć wiem, że organizatorzy zmienili jej bieg w kilku miejscach, przez co jest bardziej płynna i szybka. Na pewno będzie bardzo widowiskowa. Polacy będą musieli zmierzyć się europejską czołówką z Czech, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Słowacji, czy Łotwy - mówi zawodnik i dodaje: - Ciężko będzie wskoczyć na podium.Program zawodów:

30.04.2011 (sobota)

08:00 - 12:00 Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów startowych

09:00 - 16:00 Trening oficjalny dla zawodników z licencją PZKol

16:00 - 18:30 Trening otwarty1.05.2011 (niedziela)

07:30 - 11:00 Treningi

11:00 - 11:15 Odprawa techniczna

11:30 - 14:00 Eliminacje

14:00 - Finały

30 min po zakończeniu finałów rozdanie nagród.
 

Zobacz film promocyjny zawodów:

2011 Wisła-Stożek UCI - C2 from Lukasz Zgraja on Vimeo.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: