Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

110000 nielegalnych papierosów w samochodzie i mieszkaniu

110 000 sztuk papierosów z przemytu zatrzymali Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Pawłowicach. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego wpadł podczas kontroli samochodu. Uwagę funkcjonariuszy zwróciły wypchane po brzegi worki foliowe.

30-letni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego prowadzący osobową hondę zatrzymany został przez mobilny patrol Straży Granicznej na drodze w rejonie miejscowości Pawłowice, w pow. pszczyńskim: - Podejrzenia funkcjonariuszy zwróciły wypełnione po brzegi foliowe worki znajdujące się na tylnych siedzeniach samochodu. W takich opakowaniach Straż Graniczna wielokrotnie ujawniała nielegalne papierosy - opisuje zatrzymanie ppłk SG Cezary Zaborski Rzecznik Prasowy Komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu: -  Gdy funkcjonariusze poprosili kierowcę o otwarcie worków, ich podejrzenia potwierdziły się. W środku znajdowały się paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Takie same worki z papierosami funkcjonariusze znaleźli również w bagażniku pojazdu. Łącznie w Hondzie ujawnili 4 620 paczek papierosów (92 400 sztuk). Większość paczek oznaczona była białoruskimi i ukraińskim znakami akcyzy.

Na przeszukaniu samochodu funkcjonariusze Straży Granicznej nie poprzestali. W prywatnej posesji w pow. cieszyńskim, należącej do 30-latka celnicy znaleźli jeszcze 1 000 paczek nielegalnych papierosów (20 000 sztuk). Znajdowały się w budynku gospodarczym: - Łączną wartość ujawnionych papierosów szacuje się na około 50 000 złotych. Ich właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa karno-skarbowego - mówi Cezary Zaborski.

źródło: OX.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: