Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Decyzje jeszcze nie zapadły

Kiedy w Cieszynie w rejonie dworca PKS zostanie zainstalowany monitoring? - zastanawiają się mieszkańcy Cieszyna, którzy są zdania, że monitoring wpłynie na ukrócenie bandyckich zachowań pijanej młodzieży, niszczącej miedzy innymi elewacje budynków, banery reklamowych, nasadzenia drzew i kwiatów.

Istniejący projekt wykonawczy monitoringu wizyjnego dla Śródmieścia Cieszyna zakładał, że jeden z punktów kamerowych usytuowany będzie obok placu manewrowego PKS, przy skrzyżowaniu ulic Bobreckiej i Hajduka.

W lipcu na stronach Urzędu Miasta w „Pytaniach do burmistrza” dowiadujemy się, że jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na wykonanie części tego monitoringu (stacja bazowa, centrum monitoringu i dwa punkty kamerowe). Wykonanie kolejnych punktów kamerowych może nastąpić w przyszłym roku, pod warunkiem, że Rada Miejska uwzględni w budżecie miasta środki na ten cel.

Jak wygląda kwestia monitoringu dzisiaj ?- pytamy Włodzimierza Cybulskiego zastępcę burmistrza. - Pierwszy projekt przewidywał pierwotnie powstanie ośmiu punktów z monitoringiem. Mieliśmy starać się o fundusze europejskie, ale widoki na te fundusze są dosyć mizerne. Jest możliwość wykorzystania środków zapisanych w budżecie – środków własnych i zrobienia monitoringu w mniejszym zakresie, ale decyzje jeszcze nie zapadły w tej sprawie. Wstępnie mówimy o 2-3 punktach. Na pewno punkt centralny monitoringu zostanie uzbrojony i wyposażony - wyjaśnia zastępca burmistrza.

(bsk)
 
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: