Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dary strażaków dla szpitala

Początkiem listopada informowaliśmy o spontanicznej akcji społeczeństwa polegającej na zbiórce pościeli dla cieszyńskiego szpitala. W działania włączyli się druhowie z OSP Bąków. Jednostka przekazała szpitalowi kilkaset sztuk potrzebnej bielizny.

W listopadzie w mediach społecznościowych pojawił się apel, dotyczący zbiórki pościeli dla oddziału OIOM w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Chociaż zbiórka nie zaczęła się w szpitalu i była spontaniczną akcją społeczeństwa, szpital przyjmował dary - Szpital na bieżąco z własnych środków finansowych zakupuje, doposaża oddziały w bieliznę pościelową. Szpital korzysta również z bielizny jednorazowego użytku. Jeżeli jednak są osoby chętne do przekazania pościeli, będziemy im za to wdzięczni. Należy jednak pamiętać, że nie możemy przyjąć nieograniczonej ilości, ponieważ nie mamy możliwości odpowiedniego jej przechowywania – wyjaśniała wówczas Agata Sadowska-Mętel Naczelna Pielęgniarka Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Mieszkańcy powiatu cieszyńskiego szybko odpowiedzieli na apel dotyczący zbiórki i zaczęli przekazywać dary. Pierwsze trafiły do szpitala już początkiem listopada. W sobotę (14.11) pościel przekazali również strażacy o OSP Bąkow, którzy włączyli się w akcję - Dziękujemy mieszkańcom za hojność i otwartość do niesienia pomocy! Do szpitala trafiło ok. 80 kompletów pościeli, ok. 25 kocy, ok. 100 poszewek na poduszki, 50 prześcieradeł, a także kołdry. Zebrane rzeczy pomogą w zorganizowaniu dodatkowych miejsc dla chorych – podsumowała akcję Gmina Strumień w mediach społecznościowych.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: