Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kicak w nowych szatach prezentuje się w sieci

W listopadzie 2020 roku Kicak – maskotka gminy Hażlach – wzbogacił się o nowy strój. Powstała również bajka z uszatą maskotką w roli głównej. Jest to efekt projektu, który miał na celu popularyzację maskotki oraz zachęcenie haźlaskich dzieci do wspólnej zabawy.

Projekt „Nowe szaty Kicaka” zostało zrealizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Gminy Hażlach. Głównym celem było uszycie nowego stroju dla hażlaskiej maskotki. Przy okazji powstała również bajka. Niestety, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, Kicak nie zdążył przeczytać swojej bajki i pochwalić się swoimi nowymi szatami we wszystkich gminnych przedszkolach, jednak z pewnością nadrobi zaległości, gdy tylko będzie to możliwe.

Kim jest Kicak i dlaczego potrzebował nowego ubrania? Maskotka Hażlaskiego Kicaka, która powstała w roku 2016 w ramach projektu „Rzecz o społeczności lokalnej gminy Hażlach czyli Hażlaski Kicak" była i jest wykorzystywana przy wszelkich uroczystościach i imprezach gminnych oraz w różnych projektach, m.in. "Gminnym Szlakiem z Kicakiem" czy balach Kicaka - Przez lata użytkowania strój maskotki Kicaka zużył się, mimo wielokrotnych prób jego naprawiania i czyszczenia, na co zwracali szczególną uwagę najmłodsi mieszkańcy naszej gminy – wyjaśniali przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Gminy Hażlach.

W ramach akcji zorganizowano również warsztaty plastyczne dla najmłodszych mieszkańców gminy. Akcje z hażlaską maskotką z pewnością będą się odbywać, jednak obecnie do większości działań musi wystarczyć kontakt on-line - Na razie zaproponowaliśmy przeczytanie baśni przez jej autora Wojciecha Kaszturę oraz prezentację w formie filmiku nowego stroju Kicaka. Baśń o „Nowych Szatach Kicaka” można posłuchać na FB Stowarzyszenia Miłośników Gminy Hażlach. Mamy nadzieję, że się baśń spodoba, a może i uda się ją kiedyś wystawić w formie przedstawienia? Dziękujemy za udostępnienie pomieszczeń Gminnej Bibliotece Publicznej w Hażlachu, na realizację filmu – podsumowują haźlascy działacze.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: