Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Darmowa autostrada? Tak, odcinek między Boguminem i Ostrawą

Autostrada bez opłat? Wbrew pozorom, to możliwe. Za darmo pojedziemy odcinkiem autostrady między Ostrawą a Boguminem w obu kierunkach. Czeski rząd zniósł opłatę na tym odcinku od 1 stycznia 2012 r. z myślą o środowisku.

O tym, że odcinkiem autostrady D1 między Boguminem i Ostrawą pojedziemy bez opłat, poinformował w ubiegłym tygodniu (24 listopada br.) czeski minister środowiska Tomáš Chalupa. Decyzja jest wynikiem trwających od dwóch lat rozmów Chalupy z ministrem  transportu.

Winiet nie będą od stycznia 2012 potrzebowali kierowcy, którzy pojadą odcinkiem autostrady D1 od  Bogumina aż po skrzyżowanie z ulicą Rudną w Ostrawie i z powrotem: - Być może to mały kroczek w stronę polepszenia jakości powietrza, ale każdy krok jest ważny. Wiemy, że szybkie rozwiązania dla Ostrawy nie istnieją, ale to nie znaczy, że powinniśmy zrezygnować i nie robić nic. Okazało się, że wspólny nacisk dwóch miast ma sens - skomentował na stronie www.mesto-bohumin.cz decyzję ministra starosta Bogumina,  Petr Vícha.

Odcinek wolny od opłat obejmuje 22 km autostrady. Pomysł tego typu jest, jak mówią przedstawiciele ministerstwa transportu i środowiska, "projektem pilotażowym". Będzie trwał od dwóch do trzech lat, a po tym czasie będzie można ocenić, czy i w jakim stopniu przyczynił się do poprawy stanu środowiska.

Odcinek autostrady D1, za który od stycznia 2012 nie będzie pobierana opłata.


Pokaż Odcinek D1 wolny od opłat od stycznia 2012 na większej mapie (red.)

źródło: OX.pl//www.mesto-bohumin.cz
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: