Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Wiemy, gdzie będzie św. Mikołaj!

Drogie dzieci! Małe i duże! Te grzeczne i te starające się grzecznymi być. Portal OX.PL wytropił, gdzie w najbliższym czasie będziecie mogły się spotkać z Mikołajem. Macie jeszcze parę dni na poprawę...

Najwcześniej święty Mikołaj przyjedzie do Ustronia. Jego asystenci poinformowali, że już 4 grudnia o godz. 13.00 spotka się ze wszystkimi grzecznymi dziećmi na ustrońskim Rynku. Nie zabraknie wspólnych gier i zabaw oraz występu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Oczywiście gwoździem programu będzie wyczekiwany święty wraz ze swoim zaprzęgiem. Będzie miał z pewnością przy sobie coś słodkiego dla grzecznych i rózgi dla mniej grzecznych dzieci, jak zaznaczają pomocnicy Mikołaja - wiek nie gra roli.


Po kilku dniach przerwy Mikołaj w swoje imieniny, ponownie wróci do intensywnej pracy w naszym regionie. O przyjeździe do Cieszyna poinformowały elfy ustalające niesłychanie napięty w tych dniach kalendarz. – Mikołaj Święty, zaprzągł renifery i spakował prezenty, lada świt pogna sanie i opuści Laponię dzieciom na spotkanie. Jak co roku 6 grudnia, gdzieś koło południa, zanim dzień minie, spotka się ze wszystkimi dziećmi w Cieszynie. Łyżwy ubierze w te pięty i będzie rozdawał prezenty, na nie starej, raczej nowej hali Widowiskowo – Sportowej – zdradzają Portalowi OX.PL. A wszystko to 6 grudnia o godz. 17.00.


Święty Mikołaj jak wiemy, dokonuje rzeczy niemożliwych. W najgorszym łobuzie wykrzesa kawałek dobra, ponadto potrafi być w wielu miejscach o jednej porze. Szczególnie 6 grudnia, kiedy na sędziwego staruszka z wielkim workiem prezentów, czekają tłumy nie zawsze najgrzeczniejszych dzieci. Dlatego też w naszym regionie, tego dnia Święty Mikołaj pojawi się jeszcze w Skoczowie. Wesoły zaprzęg Mikołaja wjedzie na skoczowski Rynek o godz. 17.00. Wtedy to nastąpi wielkie rozliczenie małych i dużych dzieci z poczynań minionego roku. – Jak wiadomo Mikołaj jest łaskawy, ale póki co wszystkim przekazujemy informację – żeby życzenia zostały spełnione, należy bezwzględnie być grzecznym – mówią elfy, które pomagają Mikołajowi nie tylko organizować czas, ale i przyznawać prezenty.


Piątek 9 grudnia, będzie ostatnią szansą na to aby Mikołajowi wyjaśnić, że naprawdę w tym roku zasłużyliśmy na prezenty. Wtedy będzie przebywać w Brennej, gdzie w Sali „Kalejdoskop” w Amfiteatrze, spotka się z milusińskimi. – Koniecznie zabierzcie ze sobą poduszki do siedzenia i ubierzcie się ciepło, bo po spotkaniu z Mikołajem zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy na lodowisku – informują elfy. Początek imprezy o godz. 16.30.


Kogo nie interesuje Mikołaj z Laponii i wierzy w łaski spływające z ołtarza św. Biskupa Mikołaja z Miry, powinien udać się do Sanktuarium Świętego Mikołaja w Pierśccu. Tam na spotkanie ze świętym przychodzą tłumy, nie tylko w grudniu. Choć od początku przyszłego tygodnia po odpust, ku jego czci - w niedzielę 11 grudnia, będzie tam jak co roku szczególnie wielu chętnych na spotkanie ze świętym Mikołajem.


Dorota Kochman

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: