Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytelnicy wybiorą najlepszą bibliotekę!

Starosta Powiatu Cieszyńskiego i Biblioteka Miejska w Cieszynie ogłosili konkurs na najlepszą bibliotekę Powiatu Cieszyńskiego pn 'Biblioteka PLUS', który będzie trwał od 3 września do 20 listopada br. Konkurs ma za zadanie motywować i inspirować bibliotekarzy powiatu cieszyńskiego do poszukiwania i wprowadzania nowych, ciekawych inicjatyw oraz form integrujących mieszkańców. To przede wszystkim czytelnicy zadecydują, która biblioteka zasługuje na tytuł Biblioteki PLUS!

Wszystkie biblioteki na terenie powiatu, poddane zostaną ocenie Komisji Konkursowej, która przeanalizuje, m.in.: stan czytelnictwa, podejmowanie działań promujących bibliotekę poza powiatem cieszyńskim, działalność edukacyjną, formy pracy z użytkownikiem, w tym gamę działań promujących dorobek intelektualny i artystyczny społeczności lokalnej, doradztwo, pomoc w rozwijaniu zainteresowań użytkowników, jakość i różnorodność organizowanych warsztatów i zajęć bibliotecznych, współpracę z organizacjami i instytucjami kulturalno-oświatowymi, politykę gromadzenia zbiorów, doskonalenie jakości usług bibliotecznych, działalność informacyjną, komputeryzację.

Komisja będzie brała pod uwagę opinie Czytelników (formularz opinii dostępny tutaj), które przesyłać można na adres: Biblioteka Miejska w Cieszynie, ul. Głęboka 15, 43-400 Cieszyn, z dopiskiem „Najlepsza Biblioteka” w terminie od 15 września do 15 października 2014 r. (opinia powinna zawierać uzasadnienie wyboru akurat tej biblioteki) oraz głosowanie na naszym Portalu - OX.PL już od 1 do 31 października br. Opinie można również składać w placówkach bibliotek.

Uzyskanie tytułu Najlepszej Biblioteki Powiatu Cieszyńskiego Biblioteka PLUS z pewnością przyczyni się do podejmowania kolejnych inicjatyw mających na celu zachęcenie jak największej liczby potencjalnych użytkowników do korzystania z oferty oraz do podniesienia poziomu satysfakcji osób już korzystających z usług biblioteki.

 

(red.)

źródło: ox.pl/mat.pras.
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: