Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytanie w Avionie

We wtorek (10.04) na terenie czytelnio-kawiarni Avion w Czeskim Cieszynie odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Daniela Glattauera - niemieckiego pisarza. Organizatorami wydarzenia była Akademia Handlowa w Czeskim Cieszynie, Biblioteka Miejska w Czeskim Cieszynie oraz Goethe Institut. Program był skierowany do młodzieży w wieku szkolnym.

 

- Daniel Glattauer to pisarz i były dziennikach pochodzenia austriackiego. Jego książki są znane na całym świecie, zostały przetłumaczone łącznie na ponad 40 języków, wiele jego utworów doczekało się adaptacji radiowych, telewizyjnych, czy kinowych nawet w krajach nie będących krajami niemieckojęzycznymi – można było dowiedzieć się w czasie trwania wydarzenia.

Uczniowie szkół z Czeskiego Cieszyna mogli w czasie trwania wydarzenia usłyszeć fragmenty powieści „N@pisz do mnie” – pierwszej części przygód Emmi. Powieść jest powieścią epistolarną, gdyż w całości składa się z maili, czyli nowoczesnej formy listów, wysyłanych do siebie przez głównych bohaterów.

Książka opowiada o miłości, można znaleźć w niej zarówno ukryte przesłanie, jak i bogate, często zapierające dech w piersiach opisy. Dla młodzieży z pewnością jest to doskonała alternatywa, dla innej popularnej, jednak niezbyt przez tę grupę wiekową lubianej powieści epistolarnej „Cierpienia młodego Wertera”.

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: