Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czytajmy dzieciom

Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji, skoczowska biblioteka przygotowała dla najmłodszych mieszkańców miasta specjalny happening.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony był 29 września. Czytajmy głośno, bo rozwija ono wyobraźnię i buduje więzi między rodzicami a dziećmi – zauważa Alicja Heller, dyrektor Biblioteki Publicznej w Skoczowie. Biblioteka z tej okazji zorganizowała atrakcję dla najmłodszych. W Teatrze Elektrycznym można było wysłuchać bajek i krótkich opowiadań. Czytali m.in. włodarze i radni RM Skoczowa.

Święto ma w naszym kraju już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Zachęcamy rodziców, by czytali dzieciom na głos książki. Codziennie, przynajmniej dwadzieścia minut. Chcemy od najmłodszych lat wpajać miłość do książek. - dodaje Heller.

Skoczowska biblioteka nie narzeka na brak czytelników. Ale jak zaznacza Heller, ciągle podejmowane są różne akcje, by jeszcze więcej osób - szczególnie dzieci - do biblioteki zaglądało.

W tym roku już maju odbył się happening 'Cały Skoczów Czyta Dzieciom'. Był również 'Wieczór z Andersenem'. Przed nami magiczny wieczór andrzejkowy. Właśnie dzięki takim inicjatywom, biblioteka chce dotrzeć do jak najszerszej grupy dzieci i w ten sposób zachęcić je do samodzielnego czytania. A te młodsze, do zachęcenia rodziców, by to oni wzięli książkę do ręki i im poczytali.

Podczas wczorajszej zabawy nie zabrakło spotkania z postaciami z bajek. Nie zapomniano o zabawie na świeżym powietrzu. Na zakończenie, dzieciaki oglądały spektakl - 'Czerwony Kapturek'.


JB


źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: