Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czy wypoczywają bezpiecznie? Sprawdź organizatora wypoczynku dziecka

Możemy sprawdzić nie tylko autobus, którym nasze dziecko wyrusza na wakacyjne wojaże, na stronie MEN można znaleźć podstawowe informacje o organizatorze wypoczynku. Ślaski Urząd Wojewódzki uruchomił też specjalną telelinię, zapowiada również kontrole w miejscach wypoczynku zorganizowanego.

Okres wakacji, to często okres wyjazdów naszych dzieci. By zadbać o bezpieczną podróż naszej pociechy, możemy np. sprawdzić czy autokar jest sprawny i ma niezbędne badania i ubezpieczenie (Pisaliśmy: Sprawdź auto i autobus). Możemy także sprawdzić, czy organizator jest zgłoszony - w ogólnopolskiej bazie wypoczynku dzieci i młodzieży  na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć takie dane jak numer zaświadczenia i identyfikator organizatora, nazwa, adres, kontakt do organizatora, liczbę uczestników oraz termin i miejsce wypoczynku.

Miejsca wypoczynku kontrolować będą odpowiednie służby wojewódzkie: - Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego nadzorować będą wszystkie formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży - podaje Ślaski Urząd Wojewódzki.

Na potrzeby akcji Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 200-21-71, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w okresie wakacji.


Kodeks dobrych praktyk przy organizacji wypoczynku

Kontrole autokarów

Koordynatorzy akcji - bezpieczne wakacje

Wakacyjny poradnik pacjentaPamiętajmy tez o odpowiednim spakowaniu dziecka na wyjazd. Zasadniczą sprawą jest także skompletowanie bagażu, tak by był dostosowany do możliwości dziecka, gdyż niekiedy może nie być w pobliżu osoby, która mogłaby mu pomóc w niesieniu. Zobacz listę rzeczy jakie powinny znaleźć się w bagażu dziecka.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: