Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czy Twoje dziecko ma depresję?

To nie tylko choroba dorosłych, dziecięce oddziały psychiatryczne pękają w szwach, a mali pacjenci miesiącami czekają na miejsce w szpitalu. Jak rozpoznać depresję u swojego dziecka? Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza rodziców, opiekunów i pedagogów na specjalne spotkanie.

Jest drugim co do wielkości zagrożeniem zdrowotnym po chorobach układu krążenia. Depresja – bo o niej mowa – to groźna choroba, która nieleczona może być przyczyną samobójstwa. Niestety nie dotyczy ona tylko dorosłych. Coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z tą chorobą. Kiedy się rozwinie i zostanie zbagatelizowana, będzie miała wpływ na rozwój dziecka, może spowodować problemy w życiu dorosłym, a nawet prowadzić do samobójstwa.

Apatia, płaczliwość, zniechęcenie czy brak uśmiechu to nie jedyne symptomy. Istnieje również wiele charakterystycznych oznak u dzieci, jak np. stałe bóle brzucha czy nudności, które rzadziej występują u osób dorosłych chorujących na depresję. Pamiętać należy, że podstawą w relacjach rodzicielskich jest kontakt z dzieckiem. Jeśli jesteśmy z nim blisko, to łatwiej zaobserwować, że coś jest nie tak.
Jak rozpoznać to schorzenie u dzieci i co robić, aby skutecznie jej przeciwdziałać?

Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza we wtorek 11 lutego wyjątkowo o godz. 17:00 na kolejny wykład z cyklu „Pro Salute” poświęcony zdrowiu psychicznemu, który poprowadzi psycholog Uniwersytetu Śląskiego, mgr Jagoda Sikora.

Ostatni wykład z cyklu „Pro Salute”, który dotyczył problemów natury psychologicznej u dzieci, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Tym razem, podczas lutowego wykładu, poruszamy bardzo ważny temat depresji u dzieci i młodzieży. Zaburzenia depresyjne i zaburzenia nastroju u dzieci i młodzieży są coraz częstsze, dlatego rodzice powinni mieć świadomość jak rozpoznać pierwsze objawy i jak pomóc dziecku. Nie wolno lekceważyć nawet pierwszych symptomów, które świadczą o tym, że nasze dziecko mierzy się z problemami - mówi dr n. med. Agata Plech, organizator „Pro Salute”.

Wykład w szczególności dedykowany jest rodzicom dzieci, jednak powinni pojawić się na nim wszyscy, którzy mają wpływ na wychowanie młodego pokolenia. Szpital Śląski w Cieszynie zaprasza pedagogów, wychowawców i opiekunów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i nastolatkami. Wszystkie spotkania z cyklu „Pro Salute” są bezpłatne i zaproszony jest na nie każdy zainteresowany zdrowiem fizycznym oraz psychicznym.

redka

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-09 11:03:23
MILANELLO: Bardzo dobrze Jeśli wziąć pod uwagę czas w którym żyjemy (ciągły bieg)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: