Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czujne oko na cmentarze

Straż Miejska w Czeskim Cieszynie ma czujne oko na cmentarze od poniedziałku 24 października patrole pojawiają się w okolicach nekropolii, aby ograniczyć ilość kradzieży dokonywanych w okresie Święta Zmarłych. Juz za kilka dni rusza też polska akcja ZNICZ.

Tradycyjnie w okresie przed i podczas Święta Zmarłych wzmacniamy swoją obecność wokół wszystkich jedenastu cmentarzy w Czeskim Cieszynie. Monitorujemy parkingi, we współpracy z Policją – mówi komendant Straży Miejskiej w Czeskim Cieszynie Petr Chroboczek.


Jak dodaje komendant, jak co roku funkcjonariusze wyczuleni są na kieszonkowców, złodziei wieńców i samochodów. Będą nadzorować również przepływ ruchu na cmentarzach, gdzie często ruch jest wzmożony. – W ostatnich latach dzięki wzmożonym kontrolom nie odnotowaliśmy żadnego poważnego problemu czy kradzieży – dodał Petr Chroboczek.


Do akcji ZNICZ przygotowują się również policjanci z Garnizonu Cieszyńskiego. – 28 października ruszy tradycyjna akcja znicz. Zostanie zwiększona liczba patroli policyjnych. Jak co roku przez cały długi weekend, policjanci będą zwracać szczególną uwagę na ruch, szczególnie w okolicach cmentarzy – powiedział portalowi OX.PL asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Kierowcy mogą spodziewać się kontroli stanu trzeźwości, prędkości, stanu technicznego pojazdów oraz sposobu przewożenia pasażerów, szczególnie dzieci. 


KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: