Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czołowe zderzenie w Piotrowicach

Nie tylko nasz kraj boryka się z problemem pijanych kierowców, podobnie jest w Czechach. Pięć osób zostało rannych w wypadku jaki spowodował w sobotę wieczorem (3 kwietnia 2010 roku) pijany kierowca w Piotrowicach niedaleko Zebrzydowic. 

Pięciu rannych, taki jest wynik zderzenia dwóch samochodów w Piotrowicach. Wypadek spowodował 17-letni chłopak nieposiadający prawa jazdy, w dodatku będący pod wpływem alkoholu. Škoda felicia oraz Opel Astra po czołowym zderzeniu zablokowały drogę w kierunku granicy. W wypadku musiała interweniować straż pożarna - Strażacy zabezpieczyli oba auta przed pożarem odłączając akumulatory, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz pomogli udzielić zespołowi pogotowia ratunkowego poszkodowanym pierwszej pomocy. Ranni uczestnicy wypadku po udzieleniu pomocy zostali przewiezieni do szpitala w Karwinie-Raju. Strażacy udzielili także pomocy jednemu z gapiów, któremu zrobiło się słabo – poinformował rzecznik Straży Pożarnej Petr Kudela.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwie karetki pogotowia. Siedemnastolatek doznał urazu klatki piersiowej. Pasażerowie drugiego samochodu z potłuczeniami, urazami klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych trafili do szpitala. - Wszyscy którzy zostali ranni w czasie wypadku byli przytomni i obecnie nic nie zagraża ich życiu – powiedział rzecznik prasowy ratowników medycznych Lukáš Humpl.

Po przeprowadzeniu czynności operacyjnych, samochody zostały odholowane na pobliski parking, a miejsce zdarzenia posprzątane.

[PL]
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: