Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czesław Chrapek - nowym radnym powiatowym

Podczas dzisiejszej (26.01) sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego Czesław Chrapek złożył ślubowanie i objął mandat radnego w okręgu wyborczym nr 5 czyli w Skoczowie z listy nr 10 zgłoszonej przez KW Prawo i Sprawiedliwość.

Objęcie mandatu przez Czesława Chrapka nastąpiło w wyniku wygaśnięcia mandatu radnej Beaty M. Jest to związane z uprawomocnieniem się skazującego wyroku Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, które nastąpiło 16 czerwca 2020 r., utrzymującego wcześniej wydany wyrok przez Sąd Rejonowy w Cieszynie - Wydział Karny w drugiej połowie roku 2019. Po wygaśnięciu mandatu radnej rozpoczęła się procedura objęcia mandatu przez kolejnego kandydata z listy wyborczej, który uzyskał najwyższą liczbę głosów. Nastąpiło to niestety z dużym opóźnieniem. - Odpis orzeczenia Sądu, wraz z klauzulą wykonalności w stosunku do skazanej Beaty M.  otrzymałem dopiero w ostatnich dniach grudnia minionego roku. Równie późno odpis orzeczenia dotarł do Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej, prowadzącego czynności związane ze zmianą radnego - tłumaczy Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.

Nowemu radnemu, Panu Czesławowi Chrapkowi składam gratulacje oraz życzenia ciekawych pomysłów i wniosków możliwych do zrealizowania, jak również interesujących i uzasadnionych wypowiedzi w trakcie sesji rady oraz posiedzeń komisji i co dla mnie najważniejsze przemyślanych, trafnych decyzji podczas głosowania - mówi Stanisław Kubicius, Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego.

To nie jedyna zmiana w składzie Rady Powiatu Cieszyńskiego. W niedługim czasie nastąpi kolejna, będąca wynikiem wygaśnięcia mandatu po śmierci radnego Janusza Dziedzica. Na dzisiejszej (26.01) sesji radni uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego samorządowca.  

Był radnym obecnej kadencji oraz poprzedniej, w której pełnił funkcję członka zarządu. Wcześniej związany był z samorządem w rodzinnej Gminie Chybie. Był również związany zawodowo ze Starostwem Powiatowym. Pracę rozpoczął niespełna 20 lat temu. Początkowo w Biurze Rady Powiatu, później w Wydziale Komunikacji. Ostatnio zajmował stanowisko kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Międzyświeciu – wspominał na sesji Stanisław Kubicius.  

 

 

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: