Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czeski film w Cieszynie- wideo

Do KPP w Cieszynie zawitała ekipa z oddziału telewizyjnego w Ostrawie. Grupa czeskich dziennikarzy przyjechała realizować materiał do programu ''Hranice dokořán - Rozmówki polsko-czeskie''.

- To, co dla nas jest codziennością w doborze metod działań prewencyjnych, dla naszych sąsiadów zza Olzy jest nietypowe i niespotykane w ich kraju – mówi asp. Rafał Domagała rzecznik prasowy KPP w Cieszynie. 

Grupa czeskich dziennikarzy przyjechała realizować materiał do programu "Hranice dokořán – Rozmówki polsko‐czeskie". Interesowało ich w jaki sposób policjanci zapewniają bezpieczeństwo pieszym w rejonie przygranicznym, w Cieszynie i na Śląsku. Goście przyglądali się także akcji "Rok pieszego" i efektom tych działań. Policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pytali o założenia i efekty kampanii w całym województwie. 

- Zastępca naczelnika cieszyńskiej drogówki asp.sztab. Ireneusz Korzonek, w skrócie przedstawił  indywidualne i nowatorskie metody docierania do świadomości uczestników ruchu drogowego. Oprócz zaproszenia do udziału w kampanii znanych osobistości ze Śląska Cieszyńskiego takich jak Adam Małysz czy Kajetan Kajetanowicz, najbardziej zaciekawili dziennikarzy - księża, którzy również mają swój czynny udział w akcji. Miejscowy proboszcz ks. Karol Mozor z parafii  św. Jana Nepomucena w Pogwizdowie, od wielu lat zaangażowany na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podczas mszy czy katechezy zachęca mieszkańców do noszenia odblasków. Tłumaczy, że naruszenie przepisów o bezpieczeństwie jest także grzechem. To, co dla nas jest codziennością w doborze metod działań prewencyjnych, dla naszych sąsiadów zza Olzy jest nietypowe i niespotykane w ich kraju. Najważniejsze w tym jest to, że te działania od kilku lat przynoszą wymierne efekty – podkreśla rzecznik policji.

Nagrany materiał został wyemitowany w dwóch językach po obu stronach granicy w telewizji czeskiej CT24 i w telewizji polskiej (TVP 3 i TV Polonia). 

BsK

wideo:

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: