Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Zamiast lekcji grecka sałatka

Konkursy, muzyka, warsztaty, dyskusje...a w przerwie oczywiście grecka sałatka wykonana przez uczniów Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie. W dodatku wszystko to w czasie lekcji...i jak tu nie lubić szkoły.

W ramach projektu "Młodzież dla turystyki - turystyka dla młodzieży" nauczyciele i dyrekcja Szkoły Organizacji i Zarządzania w Cieszynie zorganizowali dla swoich uczniów wyjątkowy dzień...

Tym razem zamiast lekcji były greckie sałatki, konkursy, warsztaty, taniec Zorba, a dla chętnych kurs podstawowy jerzyka greckiego. - Dzień Grecki w naszej szkole wiąże się z projektem, który realizowany jest w ramach programu Comenius. Uczniowie z klas turystycznych mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności przewodników w Grecji. Po przyjeździe wrażeniami, spostrzeżeniami, doświadczeniami chcieli podzielić się ze swoimi kolegami, stąd pomysł na organizację Dnia Greckiego w SOiZ – wyjaśnia Barbara Glet dyrektor szkoły.

Dzień Grecki był również okazją do rozstrzygnięcia konkursu "Grecjo zachwyć nas" na plakat oraz logo projektu. - Młodzież prezentowała także greckie parki, opowiadała o wybitnych matematykach i naukowcach oraz świętach narodowych w Grecji. Ważnym elementem spotkania była prezentacja wyników sondaży dotyczących skojarzeń i wiedzy o Grecji w państwach partnerskich. Oczywiście w harmonogramie zajęć znalazł się również czas na relaks, czyli grecką muzykę i pyszną sałatkę – podkreśla Natalia Piekarek koordynator projektu "Youth for toruism tourism for youth". 

Tematyka działań jest ściśle związana z prowadzonym w szkole profilem kształcenia tj, Technikum Obsługi Turystycznej, a projekt pt. ” Youth for tourism – tourism for youth” zakłada nie tylko świeże spojrzenie na turystykę, uwzględniające zainteresowania młodzieży, ale także próbę przełamania stereotypów panujących w Europie.

O projekcie oraz wszystkich przedsięwzięciach, które w ramach niego odbywają się w SOiZ zapewne będzie jeszcze głośno.

- "Youth for toruism tourism for youth" będzie w naszej szkole "żył" dwa lata. Będzie się o nim wiele mówiło, ale jeszcze więcej będzie się działo...- dodaje Anna Chamot wicedyrektor SoiZ. 

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: