Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czeska ambasada o ruchu przygranicznym

Ambasada Republiki Czeskiej w RP wydała specjalne oświadczenie dotyczące kontroli przygranicznej obowiązującej mieszkańców województwa śląskiego. Jak czytamy w dokumencie, "Republika Czeska nie ponosi i nie może ponosić odpowiedzialności za sytuację epidemiologiczną i oficjalne dane z województwa śląskiego".

- W samym województwie śląskim odnotowano więcej przypadków COVID-19 niż w całej Republice Czeskiej. Ilość nowych przypadków zakażeń wykrytych w Polsce w ostatnich tygodniach kilkukrotnie zbliżyła się do najwyższych wartości w ramach całej UE w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i to przede wszystkim ze względu na wzrost ilości wykrytych przypadków w województwie śląskim. To fakty, o których informowało wiele polskich mediów - podkreślają czescy dyplomaci.

Placówka dyplomatyczna zapewnia, że obostrzenia nie są wprowadzone na stałe. - Ambasada RCz w Warszawie szczerze żałuje, iż przyjęte prewencyjne obostrzenia utrudniają życie mieszkańcom województwa śląskiego i chciałaby ich zapewnić, iż jak tylko liczba aktywnych przypadków zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim spadnie do akceptowalnego poziomu, obostrzenia te zostaną przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej niezwłocznie cofnięte. 

Pełne oświadczenie zostało opublikowane na facebookowym profilu Ambasady Republiki Czeskiej w RP:Dziś (15.06) informowaliśmy o liście europosła Łukasza Kohuta do premiera czeskiego rządu. Pisaliśmy: Europoseł interweniuje w sprawie granicy z Czechami

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-15 13:42:24
: Oto jak działa pisowski rząd. Po trupach do celu - zapowiedzi strajków górników spowodowały przesiewowe testy na kopalniach. Jestem przekonany, że przesiewowe testy w innych zakładach pracy również dałyby podobne wyniki - górnicy nie są magami, którzy jako jedyni przechodzą wirusa bezobjawowo. Skutek jest taki, że śląsk, po ochrzczeniu mianem ukrytej opcji niemieckiej, został ponownie stygmatyzowany przez swój własny kraj i to wyłącznie dla doraźnego interesu partii. Szkoda, że skutki tej sasinowej błazenady odbijają się na milionach obywateli i to w skali międzynarodowej.
2020-06-15 14:05:01
vis: górnicy są sami sobie winni zaistniałej sytuacji, reprezentujące ich związki zawodowe nie zgodziły się na tzw. czsowe skoszarowanie górników, takie rozwiązanie chciał wprowadzić zdymisjonowany przez Sasina jego zastępca ds. górnictwa niejaki Adam Gawęda, on realnie ocenił, że w kopalnich przy wydobyciu nie można uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa. Ale najmądrzejści na świecie czyli górnicy poskarzyli się Sasinowi i zagrozili strajkiem.
2020-06-15 14:32:41
: @vis - na ogół mało mnie obchodzą górnicy i ich wojenki z rządem. Tym razem jednak efektem tych przepychanek jest de facto izolacja całego regionu. Jesteśmy tymi gorszymi wyłącznie dlatego, że ktoś (rząd) postanowił komuś (górnikom) pokazać, że ma większą moc sprawczą. To się nie skończy jutro, ani za miesiąc. Nawet za kilka miesięcy, kiedy sytuacja oficjalnie wróci do normy, to jadąc zagranicę możesz mieć nieprzyjemne zdarzenia właśnie ze względu na śląskie pochodzenie i ze względu na to, że własny kraj przykleił Ci łatkę.
2020-06-15 14:46:48
politykier: Do tych powyżej komentujących. Należy wziąć pod rozwagę, jak dalece są to przepychanki obywateli z rządem, jak jest to w mediach przedstawiane. W rzeczywistości często są to starcia na linii PARTYJNEJ, pomiędzy rządzącymi PARTIAMI POLITYCZNYMI a UPARTYJNIONYMI ZWIĄZKAMI ZAWODOWYMI, które zdarza się, że reprezentują partyjny interes swoich władz w miejsce celów statutowych.
2020-06-15 18:09:13
krzysztof.mm: Polska pod rządami PiS-bolszewii już od paru lat jest na marginesie życia politycznego i społecznego UE - a już od samego początku pierwszej kadencji tej bandy złodziei i oszustów dyplomacja polska leży i kwiczy, najpierw Waszczykowskim, a potem innymi tragicznymi wynalazkami - nic dziwnego, że Czesi dbają głównie o swoje bezpieczeństwo i podejmują arbitralne decyzje nie mając po polskiej stronie nikogo kompetentnego do rozmów, jak widać od szczebla powiatu począwszy, i jedno wielkie ognisko epidemiczne właśnie u nas
2020-06-15 18:34:00
Vito: Ciekawe, że nikt się nie oburzal jak w lutym zakazywano wjazdu Wlochom. Ba, nawet wszyscy przyklaskiwali, bo to przecież oczywiste bylo.
2020-06-15 21:05:39
jackustron: czekamy na efekt głupoli którzy maja już w dupie chodzenie w maseczkach mycie rąk itd za 2 tygodnie zobaczymy czy to wirus czy to ściema 4 dni odpoczynku wymieszania si razem musi dać efekt więce czekamy
2020-06-16 11:47:33
Tustela: nie przekonuje mnie argument, że z opolskiego można z małopolskiego można z dolnośląskiego można z Cieszyna nie można z całej Polski można , wygląda jak by Ślązoków Polaczki mieli daleko...daleko...w ż....i, a starzik mi to mówił tak z 60 roków tymu ...co z niego był za wizjoner...ech...szacun wielki, a do niemniaszków na szparagi to chyba można czy też nie?????MSZ-cie nasz kochany?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: