Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn: starosta oburzony decyzją czeskiego rządu

Starosta Mieczysław Szczurek wydał swoje oświadczenie dotyczące decyzji czeskich władz w sprawie zamknięcia granic dla mieszkańców województwa śląskiego.

- Mieszkańcy z terenu powiatu cieszyńskiego (jak i z całego województwa śląskiego) mają prawo czuć się gorszą kategorią Polaków i w rzeczywistości tak się czują. Znowu rzucono nam kłody pod nogi, w czasie, kiedy i tak jest nam wystarczająco ciężko! Głośno wyrażam swój sprzeciw oraz oburzenie wobec działań rządu czeskiego. Uważam, że wprowadzone przez Czechów obostrzenia są nieuzasadnione, gdyż od samego początku pandemii, nasi mieszkańcy wykazali się zdrowym rozsądkiem, rozwagą oraz społeczną odpowiedzialnością za siebie i drugiego człowieka. Jesteśmy dobrze przebadani na obecność SARS-CoV-2 - podkreśla starosta.

- Przypominam, że na Śląsku wykonuje się najwięcej badań PCR w porównaniu do reszty kraju. Jestem zszokowany tym, że po drugiej stronie Olzy obowiązuje prawo, które boleśnie dyskryminuje osoby zamieszkujące terytorium Śląska w porównaniu do reszty polskich województw. Niestety, ale w moim odczuciu zostaliśmy przez praskie władze boleśnie podzieleni, skategoryzowani, wyłącznie za to, gdzie mieszkamy. Na takie działanie czeskiego rządu nie ma mojej zgody i nigdy nie będzie. Braciom Czechom przypominam, że w obliczu choroby powinniśmy sobie wzajemnie pomagać, powinniśmy się wspierać, gdyż wszyscy należymy do jednej wielkiej, unijnej, Wspólnoty Europejskiej - zaznacza samorządowiec.

Mieczysław Szczurek prosi również polski rząd o wsparcie Ślązaków i dodaje, że weźmie udział w dzisiejszym cichym proteście przeciwko granicy, który rozpocznie się o 18:00 na cieszyńskim Moście Przyjaźni.

KR/Starostwo Powiatowe w Cieszynie

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

42
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-06-15 14:43:38
ciotka matylda: Panie Starosto! Pan zaklina rzeczywistość! Gdzie pan widzi winę Czechów? To w końcu gdzie jest większa zachorowalność ? W Czechach czy u nas? Czyżby uwierzył pan Morawieckiemu? Wg niego jesteśmy pierwsi we wszystkim. Teraz też, jesteśmy jednymi z pierwszych ,którzy mają pod górkę na granicach! Te wszystkie uwagi proszę kierować do MSZ p.Szumowskiego i Premiera! Kierując je w stronę Czech tylko pan się ośmiesza!
2020-06-15 14:47:56
Zenobia55: Cioteczko Matyldziu :) Przeczytaj całość oświadczenia! Stanowisko Mieczysława Szczurka, Starosty Cieszyńskiego ws. zamkniętych polsko-czeskich granic dla mieszkańców z terenu województwa śląskiego 15.06.2020 Mieszkańcy z terenu powiatu cieszyńskiego (jak i z całego województwa śląskiego) mają prawo czuć się gorszą kategorią Polaków i w rzeczywistości tak się czują. Znowu rzucono nam kłody pod nogi, w czasie, kiedy i tak jest nam wystarczająco ciężko! Głośno wyrażam swój sprzeciw oraz oburzenie wobec działań Rządu Czeskiego. Uważam, że wprowadzone przez Czechów obostrzenia są nieuzasadnione, gdyż od samego początku pandemii, nasi mieszkańcy wykazali się zdrowym rozsądkiem, rozwagą oraz społeczną odpowiedzialnością za siebie i drugiego człowieka. Jesteśmy dobrze przebadani na obecność SARS-CoV-2. Przypominam, że na Śląsku wykonuje się najwięcej badań PCR w porównaniu do reszty kraju. Jestem zszokowany tym, że po drugiej stronie Olzy obowiązuje prawo, które boleśnie dyskryminuje osoby zamieszkujące terytorium Śląska w porównaniu do reszty polskich województw. Niestety, ale w moim odczuciu zostaliśmy przez praskie władze boleśnie podzieleni, skategoryzowani, wyłącznie za to, gdzie mieszkamy. Na takie działanie Czeskiego Rządu nie ma mojej zgody i nigdy nie będzie. Braciom Czechom przypominam, że w obliczu choroby powinniśmy sobie wzajemnie pomagać, powinniśmy się wspierać, gdyż wszyscy należymy do jednej wielkiej, unijnej, Wspólnoty Europejskiej. Apeluję do Polskiego Rządu, by ujął się za Ślązakami oraz zaczął rozmawiać ze swoim czeskim odpowiednikiem, aż do momentu osiągnięcia pełnego sukcesu, jakim będzie ponowne otwarcie granic dla wszystkich polskich obywateli. Informuję, że dzisiaj wezmę udział w Cichym Proteście, który odbędzie się nad rzeką Olzą w Cieszynie, ponieważ chcę wyrazić swój sprzeciw wobec niesprawiedliwych ustaleń Czeskiego Rządu dotyczącym przekraczania polsko-czeskiej granicy przez mieszkańców województwa śląskiego. Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński https://www.powiat.cieszyn.pl/aktualnosci/stanowisko-mieczyslawa-szczurka-starosty-cieszynskiego-ws-zamknietych-polsko-czeskich-granic-dla-mieszkancow-z-terenu-wojewodztwa-slaskiego
2020-06-15 14:51:05
Władek na skuterze: I co i gdzie to to wasze styka se mi po tobie czechu dziala ?a czesi was maja gleboko-----i dalej sobie zyjcie w przekonaniu ze tak wszyscy na za nimi tesknia --ja osobiscie nie przynajmniej w sklepach idzie w koncu normalnie zakupy zrobic
2020-06-15 14:55:44
: Starosta Szczurek zmienił barwy partyjne. Został nowym członkiem obozu tzw. "dobrej zmiany".
2020-06-15 14:56:48
: Starosta Szczurek zmienił barwy partyjne. Został nowym członkiem obozu tzw "dobrej zmiany."
2020-06-15 15:11:05
ciotka matylda: @zenobia55 W samym województwie śląskim odnotowano więcej przypadków COVID-19 niż w całej Republice Czeskiej. Ilość nowych przypadków zakażeń wykrytych w Polsce w ostatnich tygodniach kilkukrotnie zbliżyła się do najwyższych wartości w ramach całej UE w przeliczeniu na liczbę mieszkańców i to przede wszystkim ze względu na wzrost ilości wykrytych przypadków w województwie śląskim. To fakty, o których informowało wiele polskich mediów - podkreślają czescy dyplomaci. Placówka dyplomatyczna zapewnia, że obostrzenia nie są wprowadzone na stałe. - Ambasada RCz w Warszawie szczerze żałuje, iż przyjęte prewencyjne obostrzenia utrudniają życie mieszkańcom województwa śląskiego i chciałaby ich zapewnić, iż jak tylko liczba aktywnych przypadków zachorowań na COVID-19 w województwie śląskim spadnie do akceptowalnego poziomu, obostrzenia te zostaną przez Ministerstwo Zdrowia Republiki Czeskiej niezwłocznie cofnięte. Powyższy cytat pochodzi z oświadczenia Ambasady czeskiej! Po przeczytaniu oświadczenia p.Szczurka nie odnoszę wrażenia,że chorych ubyło. Więc nie udawaj,że nie wiesz o co chodzi!
2020-06-15 15:16:16
ciotka matylda: A oto dzisiejszy komunikat Sanepidu
2020-06-15 15:17:47
ciotka matylda: Dzisiejszy komunikat Sanepidu dot. Koronawirusa! https://wiadomosci.ox.pl/kolejny-wzrost-zakazen,63977
2020-06-15 15:26:34
donekT: Panie Starosto, Gratulacje, pełna zgoda! Gwoli ścisłości, terytorium Śląska rozciąga się na obszar Republiki Czeskiej.
2020-06-15 15:28:02
donekT: Ślązacy=Polacy
2020-06-15 15:57:19
niania.cieszyn: Oskarżamy Czechów, a co zrobiło wojsko polskie - zajęło bezpodstawnie dojście do czeskiej kapliczki w Pielgrzymowie! Nie pochwalam działania Czech w sprawie granicy, ale oni przynajmniej mają jakiś powód a Polacy zajmując ich kapliczkę jaki mieli powód??!
2020-06-15 16:08:01
donekT: Warto pamiętać, że 10 czerwca 1945 Czechosłowacja DOKONAŁA PROWOKACJI, Wojsko Czechosłowacji świadomie przekroczyło granicę i manewrowało na kierunkach Raciborza, Kłodzka i Głubczyc. W przypadku opisanego przez niania.cieszyn incydentu, o charakterze marginalnym, mieliśmy do czynienia z nieudolnością dowódcy i to zdarzenie jak najbardziej ośmieszyło konkretną formację.
2020-06-15 16:16:01
Paulaa: Ja się Czechom nie dziwię, też bym tak zrobiła. Niestety za dużo jest zarażonych w samym powiecie Cieszyńskim, nie mówiąc o Śląsku. Już i tak Polacy jeżdżą tam do pracy , to po im tzw, turyści ze Śląska. Nawet Polacy nie chcą Ślązaków więc nie ma co się im dziwić . Zachowajmy rozsądek a nie płaczmy za nimi
2020-06-15 16:23:25
jadeitowy: Podziwiam twoje zdanie maja miec objawy ale to nie nasza wina,,,czemu czesi mog a se swobodnie przekroczyc granice a my margines,,,jak by nie kilku set tys co potrzymuja przemys czeski,,i polacy tam wczesniej pracujacych ,,niech dalej tak jak dl a nas niech bedzie zamknieta granica z czechami,,,jestem za jak nie naucza sie nas szanowac,,
2020-06-15 16:23:54
jasper: Tak dla przypomnienia - nie tylko Czesi obawiaja sie Slaska , w calej Polsce na slowo - jestem ze Slaska, nie chca rezerwowac wczasow czy biletow wstepu. Podzienkujcie panu Szumowskiemu . https://www.slaskibiznes.pl/wiadomosci,dyskryminacja-slazakow-jest-faktem-europosel-ma-pierwsze-zgloszenia,wia5-1-3207.html.
2020-06-15 16:46:22
politykier: ... nawet Pilch zrezygnował z pochówku w swojej małej ojczyźnie... coś jest na rzeczy.
2020-06-15 16:47:04
kierowca_bombowca: Czesi to mądry naród, nie wpuszczą sobie zarazy do siebie
2020-06-15 17:50:54
Jakkolwiek Żywy : Wkurzeni są przede wszystkim Czesi. Szykowali się do najazdu na Biedronki, Kaufland i Castoramę a tu kicha. W Tesine aktualnie drożyzna jak nigdy bo sklepikarze wiedzą, że Czesi nie pojadą za zakupami do Polski.
2020-06-15 17:54:05
666: Nie powoływał bym się na cokolwiek, co pochodzi z Sanepidu. Instytucja totalnie niewiarygodna.
2020-06-15 17:58:19
krzysztof.mm: "skategoryzowani za to gdzie mieszkamy" - panie Szczurek, panu chyba coś się kićka we łbie, toż cała ta od m i e s i ę c y akcja z zamykaniem granic to nic innego jak kategoryzowanie za to gdzie się mieszka - pan dzisiaj dopiero z księżyca spadł??
2020-06-15 18:00:48
krzysztof.mm: "Na takie działanie Czeskiego Rządu nie ma mojej zgody i nigdy nie będzie" - pan to na trzeźwo pisał czy na kwarantannie??... to już nawet śmieszne nie jest, nawet ta ze starego dowcipu mrówka gwałcąca słonicę ma więcej sensu niż pański bełkot, panie starosto
2020-06-15 18:08:38
krzysztof.mm: Polska pod rządami PiS-bolszewii już od paru lat jest na marginesie życia politycznego i społecznego UE - a już od samego początku pierwszej kadencji tej bandy złodziei i oszustów dyplomacja polska leży i kwiczy, najpierw Waszczykowskim, a potem innymi tragicznymi wynalazkami - nic dziwnego, że Czesi dbają głównie o swoje bezpieczeństwo i podejmują arbitralne decyzje nie mając po polskiej stronie nikogo kompetentnego do rozmów, jak widać od szczebla powiatu począwszy, i jedno wielkie ognisko epidemiczne właśnie u nas
2020-06-15 18:14:52
Ponury_Farmer: Przynajmniej teraz można zakupy normalnie zrobić, bez przepychających się Czechów, nie brakuje mi też ich skodovek z zdezelowanymi przyczepkami...
2020-06-15 18:34:10
Alek123: Cóż, jeśli jest tak dobrze, to czemu starosta zdecydował o ponownym zamknięciu Wydziału Komunikacji? Kierowcy gorszej kategorii? Czy może po prostu zdrowy rozsądek. W ocenach Czechów też przydatny.
2020-06-15 18:44:20
donekT: krzy-sio+ Polska dyplomacja została ukuta przez PRL i do dziś mentalnie tkwi w tamtej epoce, kiedy Polska posiadała jakąś formę państwowości, cieszyła się pewną dozą samodzielności, natomiast na arenie międzynarodowej podporządkowana była interesom i polityce "Większego i starszego Brata". Co zmieniło się w III RP? Pojawił się jeszcze Większy i jeszcze Starszy Brat i dziś jesteśmy na jego usługach (np. Ukraina, Iran etc.)... Za poprzednich rządów pod pewnymi względami przypominaliśmy pozycją czasy Generalnego Gubernatorstwa, kiedy ziemie polskie, nieanektowane przez Niemcy, Słowację, Litwę, Białoruską SSR i Ukraińską SSR odgrywały rolę rezerwuaru TANIEJ SIŁY ROBOCZEJ i kolonii położonej w środkowej Europie. Co się zmieniło? Dawniej Siła Robocza w sporej części była przymusowo werbowana administracyjnie i za pomocą środków przymusu bezpośredniego, dziś mamy do czynienia z dobrowolnym przymusem ekonomicznym. Na szczęście obecnie ten przymus jest już nieco mniej dolegliwy, niż jeszcze parę lat temu bywało.
2020-06-15 19:02:44
stefanbbn: nie tylko pan starosta ale wszyscy slazacy sa wkurzeni decyzja Pragi.Logiki w tym zadnej-kilkadziesiat km na zachod juz w Oplskim mozna sie swobodnie poruszac jakby wirus postanowil na innych przejsciach granicznych nie przechodzic do bratnich Czech.A nieszkancy wschodniej Polski przejezdzajac przez nasz zadzumiony Slask na pewno unikna infekcji i zupelnie zdowi wjada do naszych poludniowych sasiadow.Czesi widza po rejestracjach kto jest chory a kto zupelnie zdrowy.A tak notabene to my Slazacy powinni z tej biedy cos zrobic i reklamowac nasz Slask jako siedlisko wyjatkowego wirusa.Chcesz poznac jak przebiega wirusowa grypa.przyjedz na Slask gwarantujemy najgorsze szczepy wirusa-tak zle ze nawet cale Czechy panicznie sie nas boja.W 1945 w czasie powstania praskiego ,powstancy zajeli radiostacje czeska i na caly swiat bez przerwy w kolko nadawano jedno zdanie : Tub rozhlas Praha tu rozhlas Praha my se ne boimy jeno mamy stracha.
2020-06-15 19:13:34
Anthony: @stefanbbn: jak się już musisz wkurzać, to radzę na polskie władze, bo czeskim to możesz naskoczyć - w końcu te polskie ci wszystkie granice zamknęły na trzy miesiące, czy nie tak było?
2020-06-15 19:29:07
MMM111: Masakra już nawet tego szczurzego bełkotu do końca nie czytam. Ma trędowaty pretensje do dziewki, że się z nim miziać nie chce... Gdzie my k... żyjemy. Parę dni temu rzuciłem tematem, że wesela
2020-06-15 19:33:45
MMM111: ..., zwłaszcza u nas to jakas masakra i teraz sobie kolekcjonyję... https://tvn24.pl/lodz/koronawirus-w-polsce-powiat-opoczynski-trzy-ogniska-zakazen-4610918
2020-06-15 19:38:26
Paulaa: Dziwi się starosta że nie chcą otworzyć wystarczy spojrzeć na dzisiejszą tabelę z sanepidu i widać 7osób z Cieszyna w ciągu ma +. Gdyby tak sprawdzić wszystkich Cieszyniaków to by się działo. Teraz to pójdzie do góry bo będą rodziny tych osób.Sprzeru na testy nie mamy dla mieszkańców sprawdzanych w Cieszynie ,to dopiero wyniki nadejdą.
2020-06-15 19:38:28
Paulaa: Dziwi się starosta że nie chcą otworzyć wystarczy spojrzeć na dzisiejszą tabelę z sanepidu i widać 7osób z Cieszyna w ciągu ma +. Gdyby tak sprawdzić wszystkich Cieszyniaków to by się działo. Teraz to pójdzie do góry bo będą rodziny tych osób.Sprzeru na testy nie mamy dla mieszkańców sprawdzanych w Cieszynie ,to dopiero wyniki nadejdą.
2020-06-15 19:55:28
Sylwia Pieczonka: Szanowny Panie Alku! Wydział komunikacji nie został zamknięty. Pracuje w swoich godzinach urzędowania. Co ważne, Referat Rejestracji Pojazdów przyjmuje osoby wyłącznie zarejestrowane poprzez elektroniczny kalendarz umawiania wizyt (Internetowa Rezerwacja Wizyt), znajdujący się na stronie https://www.powiat.cieszyn.pl/szybkieMenu/internetowa-rezerwacja-terminow, natomiast Referat Prawa Jazdy obsługuje klientów po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu (numer telefonu: 33 4777108). Wszystkie sprawy w Wydziale Komunikacji można również załatwić poprzez złożenie odpowiedniego wniosku w formie papierowej do urny, która znajduje się w holu budynku, bądź poprzez wysłanie dokumentów tradycyjną drogą pocztową. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu, wszyscy oczekujący na wizytę w Wydziale komunikacji będą w stanie utrzymać dystans społeczny (2 m odstępu od siebie), co do tej pory nie było możliwe.
2020-06-15 21:26:36
Mach: Między polityką,a statystyką. Zakażenie wirusami zawsze odbywa się w postępie geometrycznym. Niezależnie od państwa w którym wirus się znalazł o jego rozprzestrzenieniu się decyduje gęstość zaludnienia i intensywność przemieszczania się ludności i okres jaki minął od pierwszych zakażeń. Nie ulega wątpliwości, że obszar kraju Morawsko Śląskiego i Woj.Śląskiego są obszarami najgęściej zaludnionymi w naszych krajach. należy zauważyć ,że przez pewien okres to Warszawa i Praga wiodły prym w zakażeniach covid 19. Co nagle się stało, żete statystyki zaczęły wychodzić na niekorzyść śląska. Czy nie aby polityka?Pozbycie się uciążliwego górnictwa pod pretekstem zakażeń?Hałdy węgla na składach i import taniego węgla z Rosji i innych krajów z jednoczesnym prowizorium budżetowym UE, uzależniający wielkość dotacji od restrukturyzacji tej branży i odejście na rzecz czystej energii to polityka, której covid 19 sprzyja. Przecież górnicy objawów nie wykazywali a to przecież jedyne zakłady gdzie rząd z własnej inicjatywy postanowił wszystkich testować.Górnictwa, które ogłosiło marsz na Warszawę, w obronie miejsc pracy i w proteście przeciw importowi węgla. Więc hurtem postanowiono tę branże spacyfikować niby covidem 19. Podobne działania ,choć na mniejszą skalę podjął rząd czeski w kopalni Darków również przeznaczonej do likwidacji. Jaka jest prawda trudno przeciętnym obywatelom dociec- kto kontroluje laboratoria? Nie wiemy całej prawdy o zasięgu pandemii- nie wie tego rząd czeski a także rząd polski.Nic też obie strony nie robią aby zawężony obszar w sposób zdecydowany przebadać i wygasić pandemię- właściwie im dłużej potrwa tym łatwiej będzie można poradzić sobie z dywizjami niezadowolonych górników, którzy w protestach niezadowolenia są w stanie obalić każdy rząd. Ustalenia i oficjalne komunikaty nie muszą oddawać istoty politycznych działań, stron ,które prowadziły na szczeblu międzynarodowym negocjacje. Prawda bywa przewrotna- przecież są zapowiedziane wybory.
2020-06-15 23:53:49
Pogromca pogromców i cwaniaczków: krzysztof.mm czy ty tylko piszesz żeby sobie ulżyć czy piszesz co ci ślina na język przyniesie? Tym razem uwziąłeś się na Pana Szczurka a co miał napisać, że dobrze zrobili? Przecież przez was popierany Łukasz Kohut, poseł do PE z ramienia Lewicy robił niemal tak samo. Dzisiaj na granicy oprócz starosty Mieczysława Szczurka w gronie protestujących znaleźli się, między innymi, posłowie Mirosław Suchoń i Przemysław Koperski, burmistrzyni Cieszyna Gabriela Staszkiewicz i wiceburmistrz Przemysław Major. Rozumiem że oni popierają starostę. Wiec o co wam chodzi?
2020-06-16 06:42:46
Mach: Kontynuując,przecież nikt rozsądny dziś nie uwierzy ,że covid 19 zniknie jako jedna z chorób grypopodobnych i wszystko wróci do poprzedniego stanu. Będziemy musieli się nauczyć z ta chorobą żyć, tak jak z pozostałymi, których szereg kończy się w jakimś procencie śmiercią. Niepokojące jest jednak to jak władza może wpływać na wprowadzanie ograniczeń w życiu społecznym i gospodarczym, jak może sterować całymi społecznościami i odbierać pewne zakresy wolności swoim obywatelom nie zawsze licząc się z konsekwencjami- co ogólnie sprowadza się do stwierdzenia ,że zastosowanie leku wprowadza bardziej szkodliwe następstwa od samej choroby. Czy wziął by ktoś pod uwagę w ubiegłym roku decydując się na prowadzenie działalności gospodarczej, że rząd może zatrzymać mu przedsiębiorstwo bo u pracownika wykryto covid 19?;, czy zakupisz mieszkanie w sąsiednim kraju, z którego nie będziesz mógł bez ograniczeń korzystać?; czy wreszcie musisz się zgadzać by ktoś ingerował w twój organizm zmuszają cię do przeprowadzenia badań jeśli sam nie odczuwasz objawów choroby w wyniku czego odbiera ci i twojej rodzinie możliwość swobodnego poruszania się, zarobkowania itd.? To przecież orwelowski świat- ogromne pole do nadużyć. Już widzimy jak władza ten element zaczyna wykorzystywać do sterowania zachowaniami społecznymi niezależnie jak dobrymi intencjami chciała by go propagandowo opakować.
2020-06-16 07:10:14
Mach: A przecież problemy życia w cieniu covid narastają. jak dziś patrzeć na wychowanie młodego pokolenia naszych dzieci i wnuków, którzy po ubiegłorocznym strajku nauczycieli, obecnie po wyłączeniu szkół na covid 19 ,łącznie przez 6 miesięcy zostali już pogrążeni w nudzie , bezruchu, błogim lenistwie, przymknięci razem z rodzicami bezradnie z pewnymi wyjątkami usiłujący normalną naukę zastąpić uczeniem on-line. Wołam o opamiętanie.! Zmiany w naszej psychice a tym bardziej w psychice młodego pokolenia będą nieodwracalne. Dziś gminy cierpią na spadek dochodów a te przygraniczne w szczególności. Trudno zatem się dziwić reakcją ich gospodarzy - przecież to także w jakimś sensie przedsiębiorstwa. Może warto by wyciszyć atmosferę strachu a jednak solidniej przygotować służbę zdrowia na walkę z wszelkimi chorobami dotyczącymi społeczeństw- żadne bariery także i te na granicach nie uchronią nas od chorób cywilizacyjnych, możemy jednak totalnymi ograniczeniami tę cywilizację pogrążyć.
2020-06-16 07:25:18
krzysztof.mm: do ł o s i a z wiadrem na głowie: żeby wiedzieć o co mi chodzi musiałbyś spełnić dwa warunki: A - przeczytać moje posty; B - zrozumieć je; nawet z pierwszym sobie pewnie nie poradziłeś, z tym drugim ewidentna kompletna k i c h a - nie próbuj kolejny raz, szkoda czasu, lepiej poproś dzieciaka żeby ci wytłumaczył
2020-06-16 07:29:44
krzysztof.mm: a co do łosiowego tłumaczenia, że 'ten i tamten popiera starostę wiec jaki problem' - tak jedynie tępy p i s i o r, co klaszcze nawet Suskiemu albo Sasinowi i dla niego bezmyślność to norma, może argumentować
2020-06-16 09:19:33
Mach: Życie w cieniu cowid 19, wydaje się równie beznadziejne jak życie w cieniu nieustających wyborów. Tylko spojrzenie świeże na obecną rzeczywistość może nieco zmienić perspektywę widzenia nas wszystkich obecnej rzeczywistości. Oto jedno z nich-" Nagle, zza krawędzi księżyca, w długich powolnych momentach ogromnej majestatyczności, wynurza się błyszcząca niebiesko-biała kula, jasna, delikatna sfera koloru niebieskiego nieba opasana z wolna wirującymi suknami bieli, wznosząca się stopniowo niczym mała perła w gęstym niebie czarnej tajemnicy. Dopiero po chwili uświadamiasz sobie, ze to Ziemia... nasz Dom.- to słowa Edgara Mitchella wypowiedziane z orbity księżyca ze statku kosmicznego Apollo14." Gdyby to spojrzenie odwrócić i stopniowo się przybliżać to z pewnością z niebieskiej kuli wyłonił by się ląd i oceany, potem zobaczylibyśmy zarys kontynentów ,wreszcie zarys naszych krajów, potem miast, rodzinnego domu w końcu nas samych z naszą religią, polityką, codziennością, walką o byt- a przecież lokalne sprawy nie powinny nam przysłaniać perspektywy widzenia całości. Dlatego granice nigdy nie pomogą się nam porozumieć a partykularne interesy rzadko kiedy przysłużyły się ogółowi.Myślę ,że nasza planeta jest już dostatecznie wyizolowana w kosmosie ,aby się opłacało izolować lokalnie.
2020-06-16 13:01:37
Alek123: Szanowna Pani Sylwio! Granica też nie jest zamknięta. Można przejść z województwa śląskiego pod warunkiem posiadania ujemnego testu na covid 19., lub spędzenia 14 dni na kwarantannie. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu bezpieczeństwo Czechów będzie dużo wyższe, podobnie zresztą jak rozwiązania o których Pani pisze wobec urzędników w starostwie. Nadążamy?
2020-06-16 13:01:39
Alek123: Szanowna Pani Sylwio! Granica też nie jest zamknięta. Można przejść z województwa śląskiego pod warunkiem posiadania ujemnego testu na covid 19., lub spędzenia 14 dni na kwarantannie. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu bezpieczeństwo Czechów będzie dużo wyższe, podobnie zresztą jak rozwiązania o których Pani pisze wobec urzędników w starostwie. Nadążamy?
2020-06-16 22:39:36
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ty już łysy farfoclu przestań się udzielać bo twoje wypowiedzi świadczą tylko o niskim POziomie inteligencji. Już ci napisałem że Cacuś poszukuje takiego jak ty do swojego spotu. W końcu spełnisz swoje marzenie jako Drag queen
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: