Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Czesi wybierają władze

Dziś (23.09.) o godz. 14.00 w całych Czechach pierwsi wyborcy ruszyli do urn, żeby oddać swój głos w wyborach komunalnych, a w 27 okręgach senackich również w wyborach do Izby Wyższej Parlamentu RC.

Wyborcy zadecydują o składzie samorządów lokalnych, a w jednej trzeciej kraju wybierać będą swoich senatorów. Głosowanie rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do 22:00. Z kolei w sobotę lokale wyborcze będą otwarte od 8:00 do 14:00. 

Wyniki wyborów do Senatu Republiki Czeskiej powinny być znane już w sobotni wieczór, z kolei składy samorządów gminnych poznamy najprawdopodobniej w niedzielę nad ranem.

W obu głosowaniach wyborcy wybierają w tym roku z niższej niż w poprzednich wyborach liczby kandydatów. O 27 miejsc w Senacie ubiega się 178 osób, co stanowi spadek o 55 w stosunku do poprzedniej kadencji. Do foteli radnych pretenduje z kolei 195 214 kandydatów, czyli o 21 tys. mniej niż cztery lata temu.

red/Głos Live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-09-23 16:51:00
AntyklerForte+: Duda obiecał order Orła Białego Macierewiczowi. W kategoriach happeningu to mniej więcej tak jakby kto nasrał na monstrancję. Czesi póki co nie musza się aż tak wstydzić za swoje władze.
2022-09-23 17:28:40
suski: kiedy w kraju węgiel na kartki a chleb najdroższy w historii RP, najwyższa pora uruchamiać igrzyska - pajac z błaznem doskonale się do tego nadają, mają w doopie monstrancje i ordery
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: