Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czechy: Koniec Stanu Wyjątkowego. Co się zmieniło od poniedziałku?

Stan wyjątkowy w Czechach zakończył się po 188 dniach o północy z niedzieli na poniedziałek. Od teraz obostrzenia w walce z pandemią w kraju będą obowiązywały na mocy tzw. ustawy pandemicznej. Do najważniejszych zmian należy zniesienie zakazu podróżowania między powiatami oraz godziny policyjnej.
Do szkolnych ławek wrócili uczniowie 1. stopnia szkół podstawowych, a do przedszkoli starszaki. Otwarto sklepy z artykułami dziecięcymi, papierniczymi i częściami samochodowymi. Można już ponadto oddać pranie do pralni, wypożyczyć książkę na miejscu w bibliotece, wybrać się do zoo albo do ogrodu botanicznego (limit 20%). Możliwa jest także organizacja targów rolniczych i egzaminów końcowych na prawo jazdy. 
 
Nadal konieczne jest zakładanie masek FFP2, zamknięte są restauracje i bary oraz większość sklepów i usług. Obowiązuje zakaz zgromadzeń – spotkać mogą się (zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków) maksymalnie dwie osoby. Pierwotnie, po zniesieniu stanu wyjątkowego, w kraju miało zacząć obowiązywać regulacja mówiąca o maksymalnej liczbie 20 osób na świeżym powietrzu i 10 w środku, jednakże nowy minister zdrowia Petr Arenberger zdecydował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń dotyczących zgromadzeń.
 
Głos Live - Gazeta Polaków w Republice Czeskiej 
źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-12 20:22:24
Oko: Za Olzą rządzą jeszcze większe oszołomy niż u nas. Dotąd niespotykane.
2021-04-12 20:29:41
krzysztof mm: no to Czesi mają jak w banku już nie kolejna falę, ale tsunami zachorowań i zgonów - tam mało kto się przejmuje 'DDM' itepe
2021-04-13 09:30:03
wyśmienity cwaniaczek: papiki to jednak najgłupszy naród na świecie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: