Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czad w mieszkaniu

W środę (27.03.2019) krótko po północy zastępy straży pożarnej pojawiły się na ulicy Cisowej w Cisownicy. Wszystko za sprawą uruchomienia czujki czadu w mieszkaniu na drugim piętrze budynku wielorodzinnego. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Do zdarzenia doszło kilka minut po północy. Zastępy pojawiły się na ulicy Cisowej w Cisownicy, gdzie doszło do wzbudzenia czujki tlenku węgla. W mieszkaniu znajdowały się cztery osoby – dwie dorosłe i dwójka dzieci – przeprowadzono pomiary w pokoju, gdzie znajdował się piec kaflowy i gdzie spały osoby dorosłe. Stwierdzono obecność tlenku węgla w wysokości 35 ppm. W pozostałych pomieszczeniach (również w tym zajmowanym przez dzieci) nie stwierdzono obecności czadu, negatywny wynik dały również pomiary w innych mieszkaniach – wyjaśnia st. Kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Dwie osoby dorosłe uskarżały się na duszności, w związku z czym podjęto decyzję o wezwaniu zespołu ratownictwa medycznego, a poszkodowani zostali zabrani do szpitala. Strażacy wygasili w piecu kaflowym, skąd najprawdopodobniej tlenek węgla przedostał się do pomieszczenia.

Z informacji uzyskanych od lokatorów wynika, że 9 marca 2019 roku również doszło do wzbudzenia czujki czadu. Zdecydowano się wtedy na wezwanie kominiarza, który stwierdził, że przewody kominowe są drożne.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: