Czad, kolizje i otwarcie drzwi

Aż do siedmiu przypadków pożarów sadzy w kominach wyjeżdżali minionej doby strażacy w powiecie cieszyńskim. Pomagali się również dostać do mieszkania, gdzie pomocy potrzebowała kobieta.

Wczoraj wieczorem, po godzinie 19. na ul. Objazdowej w Skoczowie strażacy pomagali dostać się do mieszkania służbom medycznym. - Otrzymano zgłoszenie, że mieszkająca samotnie 70-letnia kobieta nie daje znaku życia. Na miejscu pojawili się policjanci, nikt mieszkania jednak nie otwierał. Strażacy z JRG ze Skoczowa zauważyli, że kobieta leży w kuchni mieszkania. Wyważono drzwi, chorą przekazano pod opiekę ratowników medycznych – informuje mł. Asp. Krzysztof Pawlik z KPP Cieszyn.

Strażacy siedmiokrotnie interweniowali wczoraj również w pożarach sadzy. Do tych zdarzeń doszło w Wiśle, Kończycach Małych, Drogomyślu, Zebrzydowicach, Cieszynie i Kaczycach. Strażacy wezwani zostali również do Zebrzydowic. - Tutaj zadziałał czujnik tlenku węgla. Czujnik ten mieszkańcy kilkurodzinnego domu otrzymali od straży pożarnej dwa tygodnie temu. Wczoraj uruchomił się alarm. Okazało się, że nieszczelny jest komin. Został wydany zakaz użytkowania paleniska, do czasu naprawy komina – informuje Michał Pokrzywa, rzecznik prasowy straży pożarnej w Cieszynie.

Wczoraj doszło na terenie powiatu do ośmiu kolizji. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Wiśle. Tam do rowu osunęła się cysterna. - Nie było większych utrudnień w ruchu, na szczęście nie doszło do wycieku. Specjalistyczny sprzęt pomógł wydostać pojazd - dodaje Pawlik.

JB

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-02 19:29:09
joooon: czyżby więcej sadzy z węgla aniżeli mułów i flotów? widać gołym okiem....a i powietrze jakieś takie gorsze...oj cóż za fatalna pomyłka naukowców i włodarzy :D
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją