Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Cyrano de Bergerac na Wzgórzu Zamkowym

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie zaprasza na kolejny plenerowy spektakl na Wzgórzu Zamkowym, który odbędzie się 21 września o 19.30 na Wzgórzu Zamkowym.

 

Komedia Rostanda z 1897 roku opowiada o życiu Cyrana de Bergerac, doskonałego mówcy i szlachcica w każdym calu, który nie znosił najmniejszej aluzji na temat swojego dużego nosa. Zakochał się on w swojej kuzynce, pięknej Roksanie, lecz świadomość mankamentu urody nie pozwoliła mu na wyznanie prawdziwych uczuć. Przystojny baron Chrystian, który zyskał względy Roksany, nie potrafił jednak mówić tak pięknie, jak Cyrano. Cyrano pisze więc listy miłosne do Roksany i uwodzi ją w imieniu Christiana. Aż do finału, kiedy w końcu, po wielu latach, prawda wychodzi na jaw, lecz na szczęśliwe zakończenie jest już za późno.

 

Bilety w cenie 90 Kč lub 15 PLN do nabycia w Teatrze w Czeskim Cieszynie oraz w Informacji Turystycznej na Zamku i bezpośrednio przed spektaklem.

 

Jeśli chcesz otrzymywać najświeższe informacje o imprezach odbywających się w Cieszynie zapisz się na newsletter na www.cieszyn.pl

 


Promocja UM Cieszyn

źródło:
dodał: UMC

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: