Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Droga do szkoły bezpieczna

Policjanci z cieszyńskiej komendy uczą dzieci jak bezpiecznie chodzić do szkoły. Przeprowadzają lekcje, które mają przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Trwają spotkania cieszyńskich policjantów z dziećmi w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkół i przedszkoli. Kolejne spotkania odbyły się w Hażlachu w Szkole Podstawowej i Przedszkolu.

W ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły”, cieszyńscy policjanci realizują cykl spotkań z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz przedszkolakami. Dzisiaj takie spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej oraz w Przedszkolu w Hażlachu. Podczas spotkania st. asp. Robert Wajda z cieszyńskiej drogówki omówił zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, poruszania się w pobliżu drogi oraz czyhające na pieszych niebezpieczeństwa. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych przez dzieci. Policjant zaprezentował dzieciom film „Sznupek radzi jak być bezpiecznym na drodze".  – Po krótkim wykładzie nadszedł czas na ćwiczenia praktyczne.
 Pod okiem policjanta najmłodsze dzieci ćwiczyły przechodzenie przez jezdnię. W takich bezpiecznych, ale realistycznych warunkach, dzieci wyrabiają w sobie właściwe nawyki, które dają im poczucia bezpieczeństwa w pobliżu drogi, a także uświadamiają im to, jakie zagrożenia czyhają na nieuważnych uczestników ruchu drogowego – opowiada asp. Rafał Domagała, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 

KOD

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: