Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (96)

Chyba większość z nas nie spodziewała się, że kolejne święta spędzi tylko z najbliższymi domownikami pozamykana przez pandemię Koronawirusa COVID-19. Mieliśmy nadzieję na spotkania świąteczne, które zawsze towarzyszyły tym świętom. Jednak z uwagi na „rodzinny areszt domowy” postanowiliśmy zainteresować naszych czytelników kilkoma dla nas ciekawymi książkami.

 Najpierw literatura piękna czyli polski romans obyczajowy Natalii Sońskiej „Garść pierników, szczypta miłości”. Hanna to nowoczesna kobieta, która poświęca wszystko budowaniu kariery. Zraniona przed laty, postanawia, że już nigdy więcej się nie zakocha. Miłość to dla niej staromodny przeżytek, a relacje z mężczyznami opiera na przelotnych romansach. Do czasu. Wiktor to człowiek sukcesu, który szturmem wdziera się w życie Hanki. Kobieta wkrótce przekonuje się, że jest nie tylko przystojny i czarujący, ale także troskliwy i opiekuńczy. Kiedy Hanka ulega rodzinnej atmosferze przy wspólnym wypiekaniu pierników, coraz trudniej jej poprzestać na niezobowiązującej relacji. Jakby tego było mało, popada w konflikt ze swoją przełożoną, której mąż jest jej dawnym ukochanym. Czy przeszłość stanie na drodze do szczęścia?

Marcin Szczygielski jest autorem polskiego romansu obyczajowego „Farfocle namiętności”. Co zrobić, gdy orientujesz się, że twój chłopak flirtuje z innymi dziewczynami za pomocą internetu? Że szuka wrażeń na wirtualnych randkach, a nawet zamieszcza tam swoje ogłoszenie ze zdjęciem?. Czy zemsta to na pewno dobry pomysł? A może lepiej podszyć się pod spragnioną wrażeń internautkę i korespondować incognito... z własnym facetem?

W 2019 roku ukazał się polski thriller sensacyjno-kryminalny Wojciecha Wójcika „Miałeś tam nie wracać”. Młodość szybko przemija. A za nią czai się śmierć… Hajnówką wstrząsa tragiczna śmierć Krzysztofa, młodego funkcjonariusza Straży Granicznej. Adam, mieszkający teraz w Warszawie, ze zdziwieniem odkrywa, że tuż przed śmiercią Krzysiek próbował się do niego dodzwonić, i to kilkanaście razy. Czego mógł chcieć? Czasy, gdy przyjaźnili się w liceum, dawno minęły. Po skończeniu szkoły Adam wyjechał z Hajnówki i przez trzynaście lat tam nie wracał. Aż do teraz. Przeglądając rzeczy po zmarłym, Adam trafia na zdjęcie Kasi. Dawnej miłości Krzyśka, która zaraz po maturze popełniła samobójstwo. Tylko że na fotografii Kasia wcale nie wygląda na licealistkę. Zdjęcie przedstawia kobietę po trzydziestce. Z każdą godziną pojawiają się kolejne pytania. Kogo przed śmiercią chciał odnaleźć Krzysiek? Kim naprawdę była Kasia? I dlaczego najbliżsi Adama błagają go, by natychmiast wyjechał Z Hajnówki?

Nie możemy zapomnieć o najmłodszych czytelnikach i dla nich mamy polskie opowiadania Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia”. Pierwszy tomik serii książek o Cioci Jadzi i jej siostrzenicy. Ciocia Jadzia to ciocia, o jakiej marzy każde dziecko, a przynajmniej niezależne i zadziorne dziewczynki, którym ciągle ktoś dorosły mówi, co mają robić. Ciocia Jadzia też jest dorosła, ale nie rozkazuje dzieciom, za to świetnie je rozumie i zawsze potrafi znaleźć radę. Tomik składa się z dziesięciu dowcipnie napisanych opowiadań zilustrowanych przez autorkę. "Ciocia Jadzia" zdobyła wyróżnienie w VI otwartym Konkursie Literackim im. Czesława Janczarskiego. Książka przeznaczona jest dla starszych przedszkolaków (5+), ale czytający ją dziecku dorosły też nie będzie się nudzić.

Z okazji wielkanocnych świąt życzymy Wszystkim czytelnikom portalu dużo zdrowia – bo to obecnie najważniejsze – radości, pogody ducha i powrotu do normalności.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-03 08:18:05
jasper: A tymczasem restauracja w Toruniu wywiesila plakat o tresci - „ W tym lokalu nie obsługujemy funkcjonariuszy policji i ich rodzin. W podziękowaniu za: bicie i gazowanie ludzi, nękanie przedsiębiorców, kultywowanie tradycji ZOMO". Czy wlasciciel uniknie odpowiedzialnosci ? Zapewne tak, bo pan Ziobro w 2019 w sprawie drukarza, ktory odmowil wydrukowania ulotek fundacji LGBT ochronil go „konstytucyjnie“, twierdzac, ze tego typu stanowisko jest bronione przez Trybunal Konstytucyjny. Karma wraca. https://www.rp.pl/Prawo-karne/303049929-Nie-obslugujemy-policjantow-byc-moze-bez-kary.html
2021-04-03 08:30:46
krzysztof mm: Waldemar Bonkowski: "Decyzją prezesa Jarosława Kaczyńskiego dokooptowano go w skład rady politycznej PiS. Wstąpił również do Polskiego Związku Katolicko-Społecznego. Uzyskał medialny rozgłos poprzez akcje polegające na eksponowaniu podczas publicznych wydarzeń dużych transparentów z tekstami na tematy polityczne i światopoglądowe, wymierzanymi na ogół przeciwko Platformie Obywatelskiej i jej politykom, a także przeciwko osobom homoseksualnym. Bez powodzenia z ramienia PiS kandydował w wyborach parlamentarnych w 2001, 2005, 2007 i 2011, a także w wyborach samorządowych w 2002. W 2006 został wybrany na radnego sejmiku pomorskiego III kadencji, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego sejmiku. Mandat utracił w 2010 na kilka miesięcy przed końcem kadencji, kiedy to został prawomocnie skazany na grzywnę za podżeganie do poświadczenia nieprawdy w dokumencie". Jeszcze do niedawna senator PiS, jawny antysemita, bohater skandalu rodzinnego oskarżony o pobicie żony, na miesięcznice smoleńskie przyjeżdżał z kochanka, teraz afera z psem którego zakatował uwiązując za swoim samochodem - niestety, ta postać to nie wyjątek, to raczej reguła w tym towarzystwie...
2021-04-03 11:33:48
marian1951: Widząc rozradowaną buzię chłopca , przypominają się sytuacje , kiedy rodzice gasili światło a książka tak ciekawa , że nie sposób było się oderwać. Wtedy brało się latarkę i pod kołdrą czytało się aż do uśnięcia. Młodość jest piękna.
2021-04-03 12:43:20
jasper: Lektura na czasie - ,,Zaraza ... " Davida Quammena to reportaz o tropach najbardziej smiercionosnych wirusow.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: