Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (95)

Zbliżają się święta więc tym razem nie będzie kryminałów chociaż mam jeden fajny tytuł w zapasie, który ostatnio przesłuchałem. Ale próbuję dzisiaj zainteresować Państwa czymś lekkim do poczytania w najbliższych dniach.

Pierwszym tytułem jest książka „Anioł do wynajęcia” autorstwa Magdaleny Kordel. Michalina ma kłopoty. Została sama, bez środków do życia i bez dachu nad głową. Cały świat wydaje się być przeciwko niej. Kiedy jest już tak źle, że zaczyna tracić nadzieję, ktoś niespodziewanie zaprasza ją na kubek herbaty z cynamonem. Ktoś wysłucha z uwagą, przygarnie do serca, da nadzieję. Czy jednak tam w górze ktoś nad nią czuwa? Dobry duch, zaginiony Anioł Stróż? Anioł do wynajęcia to niezwykła historia. Otula jak ciepły koc, rozgrzewa jak filiżanka cynamonowej herbaty, a przede wszystkim przywraca wiarę w ludzi i daje nadzieję.

Druga nasza propozycja to romantyczna powieść obyczajowa Katarzyny Leżeńskiej „Ależ Marianno!”. Marianna Łącka zna się na miłości, jak mało kto - przynajmniej w teorii. Nic dziwnego skoro na co dzień zajmuje się redagowaniem romansów. Szkoda tylko, że nie przygląda się uważniej własnemu małżeństwu i odejście męża spadło na nią jak grom z jasnego nieba ... Mało komu, jak Michałowi Lipińskiemu, udaje się zostać porzuconym tego samego dnia przez żonę, kochankę i psa, na co zresztą solidnie zapracował ... Gdy spotyka się „kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach”, bywa różnie. Czasami jest trudniej, bo każde z nich ma na koncie własne urazy, rozczarowania i wątpliwości. Czasami łatwiej, bo dobrze znają samych siebie i wiedzą, czego chcą, a przynajmniej, czego na pewno nie chcą. Takie spotkanie może okazać się punktem zwrotnym w ich życiu, rozdrożem, na którym wreszcie dokonają właściwego wyboru. I może wreszcie rozsmakują się w miłości, bo będzie ona jak dobre wino, które - jak wiadomo - musi mieć swoje lata...

W tym tygodniu poświęciłem kilka godzin na słuchaniu obyczajowej powieści MAGDALENY WITKIEWICZ oraz STEFANa DARDA „CYMANOWSKI MŁYN”, który powinien zainteresować czytelników romansu z połączeniem sensacji. Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo? Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia i niepokojących zdarzeń. Nic nie jest oczywiste, bohaterowie głęboko skrywają tajemnice, a na światło dzienne wypływają przerażające wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat. Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?

Mam nadzieję, że kogoś z młodych czytelników zainteresuje książka Rafała KosikaFelix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi”. Fantastyczna i przezabawna powieść o polskich trzynastolatkach, nie tylko dla trzynastolatków! Przeczytajcie o przyjaźni, zwariowanych wynalazkach, sztucznej inteligencji, skarbach, duchach, robotach, latającym talerzu i … nastoletnich uczuciach. Trójka warszawskich gimnazjalistów rozpracowuje gang znikających złodziei. Znajdziecie tu codzienne, szkolne problemy i niecodzienne przygody, komputery, wynalazki, duchy i opowieść o przyjaźni, o jakiej wszyscy marzymy.

Wszystkim czytelnikom życzymy zdrowych, pogodnych i radosnych świąt. Niech w tym czasie odpoczynku znajdziecie trochę czasu na lekturę ciekawej książki. Osobiście życzę Wszystkim pogody ducha.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-27 11:42:02
krzysztof mm: "Coraz więcej wiemy o przestępstwach dominikanina Pawła M., który prowadząc duszpasterstwo akademickie we wrocławskim klasztorze w latach 1996–2000 zniewolił duchowo i psychicznie grupę studentek i w sposób drastyczny wykorzystywał je seksualnie. Opowiedziały o tym dwie skrzywdzone kobiety na łamach „Gazety Wyborczej”. Trzecia ofiara zakonnika dodała kolejne szczegóły w tekście „Dominikańska recydywa” opublikowanym na łamach portalu „Więź”. A do autorki tekstu z „Więzi” zgłosiła się siostra zakonna, która była przez Pawła M. gwałcona w roku 2011 i 2018. Te przestępstwa nie uległy przedawnieniu, jest zatem szansa, że zakonnik nie uniknie kary. Coraz więcej wiadomo także o reakcjach na owe przestępstwa przełożonych Pawła M. Po upublicznieniu drastycznych faktów wyrażają oni skruchę, ale ich pierwszym odruchem było ratowanie siebie i wizerunku zakonu. Co powinno się teraz stać? Przede wszystkim dominikanie powinni jak najszybciej zaproponować konkretne, wszechstronne i hojne wsparcie osobom skrzywdzonym. Ten historycznie żebrzący zakon stać dzisiaj materialnie na założenie sprawnego funduszu pomocowego lub wręcz odszkodowawczego. Na tym nie wolno im oszczędzać. Duszpasterski autorytet dominikanów wisi dziś na włosku. Od nich samych zależy, co się będzie działo dalej. Dramatyczną porażkę mogą przekuć w nową jakość funkcjonowania zakonu w Kościele. W przeciwieństwie bowiem do sztywnych struktur biskupich, wplątanych w odpowiedzialność za ukrywanie nadużyć, funkcjonowanie zakonu nie jest ograniczone obecną doktryną – dominikanie mogą eksperymentować w reformach. Poczynając od zapraszania zewnętrznych audytów, po ustanawianie stałych mieszanych, świecko-zakonnych zarządów mających wgląd w funkcjonowanie zakonu. Przy odpowiedniej determinacji Zakon Kaznodziejski może stać się nową awangardą w polskim Kościele. Jego obecna sytuacja w pewnym stopniu przypomina alkoholika, który dotknął dna. Gdy oprzytomnieje, może się od niego odbić. ©℗ [Artur Sporniak, Tygodnik Powszechny]
2021-03-27 11:51:27
krzysztof mm: "Po nieskutecznym apelu Szymona Hołowni do Jarosława Kaczyńskiego (by ten przeprosił za Obajtka i psucie państwa ), Polska 2050 rozpoczęła kampanię billboardową. Banery są adresowane do wszystkich zmęczonych rządami Prawa i Sprawiedliwości. "Jeśli władza ma nas za głupców, to trzeba ją zmienić" - czytamy na banerze."
2021-03-27 11:51:44
krzysztof mm: "Śmieją się z ośmiorniczek, a potem kupują sobie domy z basenami"
2021-03-27 11:55:09
krzysztof mm: ★ ★ ★ Panie Jarosławie Kaczyński, niech pan przeprosi za Daniela Obajtka. Niech pan przeprosi za psucie Polski i zniszczenia, jakich dopuścił się pan i pana podopieczni, a potem, jak to mówiły doprowadzone również przez pana do rozpaczy Polki, proszę się żwawo oddalić. - A wie pan dlaczego? Bo jeśli przyjdzie wam do głowy opowiadać nam o planach decydujących o przyszłości nas, naszych dzieci, nie będziemy słuchać, co wymyśliliście, lecz zadamy pytanie, kto się tym zajmie. Czy może będą to ci sami anonimowi profesjonaliści, którzy zmarnowali półtora miliarda złotych na Ostrołękę? A może ten znany z nazwiska mistrz, który wyrzucił 70 milionów naszych pieniędzy w błoto i nic mu się nie stało? Ludzie niekompetentni, pazerni, niesłowni i do tego bezczelni nie mogą proponować "Nowych Ładów". Może "szwindelek"? Może "nieład"? Może "bezwład"? Albo "układ". Ale nie "ład" ★ ★ ★ [Szymon Hołownia]
2021-03-27 12:27:54
jasper: W polskim kosciele ( i nie tylko) jest tyle boga, co w PiS prawa i sprawiedliwosci !
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: