Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (86)

W ostatnim czasie na naszych łamach wspólnie z bibliotekarzami naszego powiatu podsumowaliśmy czytelnictwo podczas pandemii właśnie w powiecie cieszyńskim. W większości bibliotek najczęściej wypożyczanymi książkami były powieści obyczajowe, romanse, kryminały sensacyjne. Przed tygodniem było coś lżejszego, a dzisiaj zagraniczne kryminały.

Jako pierwszą książkę polecam wydany w sierpniu 2020 r. thriller kryminalny Robina Cooka „Geneza”, który obecnie słucham w formacie Daisy. MISTRZ THRILLERA MEDYCZNEGO Robin Cook POWRACA.
Kiedy na stół sekcyjny w nowojorskim Inspektoracie Medycyny Sądowej trafia ciało dwudziestoośmioletniej kobiety, Kery Jacobsen, wiele wskazuje na to, że doszło do przedawkowania narkotyków. Podczas sekcji okazuje się, że kobieta była w ciąży. Nikt nie wie, kto był ojcem dziecka. Czyżby jego tożsamość była kluczem do wyjaśnienia zagadki ostatnich chwil jej życia? Aria Nichols, rezydentka prowadząca sprawę, postanawia wykorzystać kontrowersyjną metodę badawczą opartą na najnowszych osiągnięciach biotechnologii, by dotrzeć do tajemniczego ojca. Ktoś jednak robi wszystko, by zagadka śmierci Kery nigdy nie została wyjaśniona. Każdy, kto zbliży się do prawdy, może stać się kolejnym celem zabójcy...

Andrea Camilleri to autorka kolejnego sensacyjnego thrillera kryminalnego „Ślad na piasku”, który wydaje mi się po przesłuchaniu go godnym polecenia. Pewnego ranka po przebudzeniu komisarz Montalbano odkrywa zbrodnię popełnioną praktycznie na progu jego domu: na plaży znajduje ciało zmaskrowanego konia czystej krwi, które znika w tajemniczy sposób, zanim policja zdoła przedsięwziąć jakieś kroki. Pozostaje po nim tylko ślad na piasku. Niedługo potem odnalezione zostaje także ciało stróża stajni, z której skradziono konia. Prowadząc śledztwo, komisarz zmuszony będzie wkroczyć niechętnie w pełen blichtru świat arystokracji, posiadaczy ziemskich i snobistycznych milionerów, gdy tymczasem w Marinelli nieznani sprawcy włamują się kilkakrotnie do jego domu: niczego nie kradną, ale zdają się czegoś bardzo uporczywie szukać: ale czego właściwie? Tego nie wie nawet sam Montalbano...

Zostając nadal w tym gatunku ciekawą książką jest kryminał sensacyjny „Polowanie na wilka” autorstwa Very Eikon.  Komisarz Alan Berg jest oficerem Centralnego Biura Śledczego Policji. Każdego dnia styka się z brutalnym światem przestępczości narkotykowej. Dowodzi grupą operacyjną „Szakal” i jest jednym z najlepszych w wydziale. Jednak w jego karierze pojawiła się czarna plama – dochodzenie ciągnące się miesiącami, które komisarz traktuje w wyjątkowo drażliwy sposób. Dotyczy ono bowiem narkotykowego bossa – Wilka, człowieka niezwykle inteligentnego, ale też niebezpiecznego i brutalnego. Przeszłość powraca, Berg pragnie zemsty. Zadanie staje się coraz trudniejsze, ponieważ na drodze policjanta pojawiają się osoby dbające o własne interesy. W kluczowym dla sprawy momencie okazuje się, że otaczający komisarza świat, przesiąknięty jest korupcją, kłamstwem i zdradą.

Dla czytelników z przedziału 8-12 lat polecamy książkę Kimberlie Hamilton „Opowieści o kotach, które rządziły światem. 30 kocich bohaterów, którzy dokonali niezwykłych rzeczy”.  Koty rządzą światem i są na to dowody! Poznaj historie prawdziwych kocich bohaterów, którzy owinęli sobie świat wokół ogona. Jak tego dokonali? Zuchwały kocur Stubbs wygrał wybory na burmistrza miasteczka na Alasce. Félicette jako pierwsza astrokotka poleciała w kosmos. Królewska Doorkins zajęła fotel samej angielskiej królowej i wcale nie zamierzała jej ustąpić. A niezatapialny Sam cudem przeżył trzy katastrofy statków wojennych (czy to nie dowód, że koty mają więcej niż jedno życie?). Przygotuj się na moc niezwykłych faktów i przygody, od których aż futro się jeży! Puchata i rozmruczana lektura dla tych, co mają kota na punkcie kotów.

Jak zawsze zapraszamy do bibliotek i zachęcamy do wypożyczania tytułów i autorów, którzy wydają się nam ciekawi.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

9
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-01-23 10:52:26
Antykler Forte: dla przykładu Toruń, wydatki na religię w szkołach: 8 mln zł rocznie - a jak tam Cieszyn w rankingu? (OSIEM MILIONÓW, tak, to nie pomyłka)
2021-01-23 12:39:22
Andrzej Dupa: Andżeja można tolerować póki jeździ na nartach i się nie wypowiada publicznie, ale kiedy się już odezwie... wczoraj niestety coś go pokusiło, czytamy: "Wczorajszy wywiad z @AndrzejDuda potwierdził, że jest on niedojrzały emocjonalnie, ograniczony intelektualnie, zakochany w sobie, podporządkowany duchowo JK, niesamodzielny politycznie, a jego prezydentura nie jest polityką lecz autoterapią mająca na celu ukojenie kompleksów."
2021-01-23 15:26:05
tom lem: ... jak góra urodziła mysz, tak Dupa wkleiła cytat ;-)
2021-01-23 15:47:44
jasper: Drogie dzieci zapamietajcie cenna wypowiedz z 12.2019 roku, pana Dudy zwanego prezydentem - "Proszę państwa, ceny rosną. Ja sobie zdaję z tego sprawę, że ceny rosną. Ale musicie mieć państwo świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety rosną też i ceny" - No tak, gdyby babcia miala wasy, bylaby dziadkiem :)
2021-01-23 16:21:25
jasper: tom lem, uwazam, ze byloby lepiej, gdyby pan prezydent byl lokajem prezesa prywatnie !
2021-01-23 22:11:09
psychiatra: Nienawiść jest uleczalna.
2021-01-23 22:14:14
censor: Antykler Forte = Andrzej Dupa = jasper
2021-01-23 22:32:54
św. Patryk.: jaki tam Andżej - w PiS-ie to wyłącznie Andżejek
2021-01-23 22:34:20
św. Patryk.: donuś - lecz otyłość, głąbie, rusz tłuste dupsko a nie klikaj po próżnicy
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: