Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (39)

Dzisiaj polecamy trzy tytuły z różnych gatunków: sensacja, romans oraz coś dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że Państwo skorzystają z naszych podpowiedzi i coś dla siebie wybiorą.

Na początek współczesny kryminał sensacyjny Bernarda Miniera „Na krawędzi otchłani”.  Witajcie w Hongkongu! Witajcie w najbardziej tajemniczej firmie świata! Witajcie... na krawędzi otchłani! Moira, młoda Francuzka, ekspert w dziedzinie sztucznej inteligencji, podejmuje pracę w Hongkongu. Jej nowa firma to chiński wiodący producent nowych technologii. Praca nad prototypem wirtualnego opiekuna o wiele mówiącej nazwie Deus to dla niej życiowa szansa. Moira dość szybko orientuje się, że firma kryje wiele sekretów, i to nie tylko związanych z ochroną nowych rozwiązań technologicznych .Wśród jej pracowników mnożą się morderstwa, samobójstwa i wypadki. Moira czuje się śledzona i obserwowana. Wkrótce dziewczyna uświadamia sobie, że prawda, która czeka na nią u kresu nocy, jest bardziej przerażająca niż najgorszy z sennych koszmarów. Na krawędzi otchłani to powieść niezwykle aktualna, która dotyczy każdego z nas, czy tego chcemy czy nie. To powieść o rodzącym się na naszych oczach świecie, w którym potęga technologii i sztucznej inteligencji skłania do snucia najczarniejszych scenariuszy.

Druga książka to również współczesna powieść obyczajowo – romantyczna Adrianny Klary Kłosińskiej „To co nas łączy”.
Natalia jest początkującą dziennikarką i właśnie rozstała się z niedoszłym narzeczonym. Ma wspaniałych, oddanych przyjaciół, za którymi byłaby w stanie wskoczyć w ogień. Henrik zajmuje się rodzinnym, świetnie prosperującym różanym interesem. Chociaż zwykle zaraża innych pogodą ducha, wewnątrz toczy walkę z traumatycznymi wspomnieniami. Pewnego wiosennego dnia spotykają się w dość niecodziennych okolicznościach. Oboje bardzo szybko przekonują się, jak wiele ich łączy. O wiele więcej niż na początku mogliby sądzić. Jaka będzie cena rozwikłania starych, skrywanych głęboko tajemnic? Czy uda im się uratować uczucie, które w tym czasie się zrodziło? Poznaj opowieść z Kopenhagą w tle o tym, że miłość potrafi pokonywać różne przeszkody. Bo aby zacząć patrzeć w przyszłość, trzeba najpierw przestać zerkać uparcie w przeszłość.

Tytuł trzeciej książki skierowanej dla młodego pokolenia czytelników polecił Dział dzieci i młodzieży skoczowskiej biblioteki publicznej. Tytułem tym jest „Ostatnie dzieciaki na Ziemi” Maxa Bralliera.
Odkąd nad miastem zapanowała apokalipsa potworów, Jack Sullivan, zwyczajny trzynastolatek, mieszka w swoim domku na drzewie, którego bronią katapulty i fosa, nie wspominając o grach wideo i niekończącej się dostawie ciasteczek i lemoniady, Oreo i Mountain Dew, które przynosi z opuszczonych sklepów. Jednak w pojedynkę Jack nie ma szans przeciwko bandom żywych trupów, Skrzydlatym Bydlakom, Winostworom i Buldożerom, a już na pewno nie poradzi sobie z okropnym, inteligentnym potworem, znanym jedynie jako Blarg. Jack tworzy więc drużynę, którą tworzą: Quint - jego nieco ciamajdowaty najlepszy kumpel, Dirk - były łobuz i postrach gimnazjum, Rover – domowy, dobry potwór, no i June – obiekt jego westchnień. Z ich pomocą Jack zamierza pokonać Blarga, zdobyć najważniejszą Sprawność Pogromcy Apokalipsy i przestać wreszcie być zwyczajnym nastolatkiem! Czy mu się to uda?
Cała historia ukazana jest w postaci tekstu przemieszanego z czarno-białymi ilustracjami – to doskonała książka dla każdego dzieciaka, który marzył o wystąpieniu w stworzonym przez siebie komiksie lub grze wideo.

Zapraszamy do odwiedzania bibliotek naszego powiatu i czytania interesujących nas książek.

AK

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-02-08 16:10:56
donekT: "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka, wbrew pozorom, w treści dość prostym i zrozumiałym językiem przedstawione zostało funkcjonowanie państwa, zachowanie rządzących, ich cele i ambicje, oraz zilustrowano, do czego prowadzi wypaczenie i złe pojmowanie pewnych idei np. demokracji. W trakcie lektury, na powieść warto zwrócić uwagę, przez pryzmat coraz częściej proponowanej ochlokracji. W szczególności książkę polecam osobom o poglądach Skrajnie Lewicowych (lewackich), wypada sobie powtórzyć, przypomnieć lub w końcu zapoznać się z podstawowym kanonem.
2020-02-09 10:29:07
jasper: - [ ] Polecam ciekawa lekture dla donka - czyli prace doktorska szarego posla zwanego prezesem czyli J.K :) Egzaminy doktorskie zdal z teorii panstwa i prawa oraz filozofii marksistowskiej . W jego pracy jest sporo odwolan do wypowiedzi przywodcow i ideologow PRL: Gomulki, Bieruta, Cyrankiewicza, Kliszki, Sokorskiego oraz do referatow na partyjne zjazdy i plena KC ! Podstawowe kanony wyssane z mleka matki ? Jeszcze jedna refleksja - jak mozna bylo uzyskac stopien magistra nie mowiac o godnosci doktora BEZ ZNAJOMOSCI jezyka obcego?? Jaki z tego wniosek -dzieci uczcie sie jezykow, bo czego Jas sie nie nauczy, Jan nie bedzie umial.
2020-02-09 11:52:25
donekT: A jednak:) Potwierdzenie się znalazło. Warto zwrócić, uwagę, iż zdaje się, że jest to element wspólny łączący wymienionego w powyższej wypowiedzi z treściami głoszonymi przez KRYTYKĘ POLITYCZNĄ. Z drobną różnicą, iż w pracy doktorskiej odnoszono się do "autorytetów" Marksizmu-Leninizmu, natomiast KP głosi NEOMARKSISTOWSKI REWIZJONIZM i odnosi się do "autorytetów" działających w mniej więcej podobnym okresie na zachodzie. Zdaje się, iż czyiś idol jak najbardziej odnalazłby się w atmosferze Krytyki Politycznej;D:D:D Zatem nie pozostaje nic innego, niż w kolejnych odcinkach nowości czytelniczych na OX przedstawiać dalsze pozycje Marksa i Engelsa, oraz ich uczniów;D:D:D
2020-02-09 12:54:43
jasper: Ideologicznie podobnego rozmowce znajdziesz na Nowogrodzkiej donek, tam skieruj swoje kroki :) Pogadacie sobie o swich ulubienciach ...
2020-02-09 13:23:53
donekT: Po co tak daleko się trudzić? Wystarczy zajrzeć do cieszyńskiej Przykopy, tam nawet LUMPENPROLETARIAT się gromadzi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: