Coś ciekawego dla dorosłych i dla dzieci (125)
Jacek Dehnel jest autorem współczesnej, polskiej powieści obyczajowej „Ale z naszymi umarłymi”. Do Europy tak, ale razem z naszymi umarłymi, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół nagrobne płyty zostały rozbite od środka. I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.
Teraz nasza propozycja na listopadowe wieczory z polskim romansem obyczajowym „Anemony” autorstwa Elżbiety Wojnarowskiej. Bohaterka książki, Natasza, jest czterdziestoletnią kobietą, której życie to oślepiający kolaż miłości, nienawiści, smutku, wybaczenia i wreszcie ukojenia. Pełna inwencji, utalentowana, nieprzeciętnie obdarowana przez los urodą i emanująca wdziękiem, traci po kolei wszystko.
Idąc „za ciosem” teraz również polski romans obyczajowy Edyty Świętek „Czas miłości” Będący drugą częścią cyklu „Jedno życie wystarczy". Poruszająca historia o tym, jak jedna decyzja może zmienić losPo latach emocjonalnej pustki w życiu Anieli Kmiecik przychodzi czas na miłość. O serce dziewczyny walczą dwaj mężczyźni: Norbert oraz Marcin. Sekret wyjawiony przez Rozalię stanowi poważną przeszkodę na jej drodze do szczęścia, a traumatyczne przeżycia z dzieciństwa wciąż nie pozwalają o sobie zapomnieć. Jak walczyć z zakazanym uczuciem? Czy weźmie górę głos rozsądku?Czy w świecie pełnym niedomówień jest miejsce na drugą szansę?
Nie możemy zapomnieć o czymś dla miłośników mocnych wrażeń i dla nich mamy polski thriller sensacyjny Bartosza Szczygielskiego „Krok trzeci”. Magda ma idealne życie. Przystojnego męża, świetną pracę i piękne mieszkanie, ale za drzwiami sypialni czai się mrok. Niewypowiedziane słowa i skrywane tajemnice w końcu dają o sobie znać. Jej idealny świat rozsypuje się niczym domek z kart w ciągu jednej nocy. Ta noc obudziła demony, pozostawiając Magdę z kłamstwami, które nie przestają boleć, i pytaniami, na które nie zna odpowiedzi... i jest też ona Naprawdę trudno o mocniejszy thriller!
Dla młodych czytelników proponujemy z działem dziecięco – młodzieżowym skoczowskiej biblioteki książkę Pauliny Płatkowskiej „O królu Dębie i jego wspaniałym królestwie”. Na skraju pewnego lasu rósł Dąb. Na piętrach jego gałęzi, na korze i wśród korzeni mieszkało wiele zwierząt. Ludzie znajdowali pod nim schronienie, cień – oraz dziwną otuchę, jaką potrafią dać tylko drzewa. Chodź z nami przyjrzeć mu się z bliska! Zdziwisz się, jak wiele tam się dzieje!
Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych czytelnictwem do bibliotek na terenie całego powiatu i wypełniania wolnego czasu dobrą, interesującą książką.
AK
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.