Powrót na zwycięską ścieżkę

- Jesteśmy zadowoleni, że po porażce z Mountfield HK, zdołaliśmy znowu wygrać i dopisaliśmy trzy punkty do naszego konta - przyznał Marek Zadina po piątkowym spotkaniu. Trzyniec powrócił na zwycięską ścieżkę, pokonując Kladno - 2:0 - przed własną publicznością.

Pierwsza tercja obyła się bez wykluczeń, ale w środkowej odsłonie, gdy Jakub Strnad powędrował na ławkę kar, Stalownicy wykorzystali grę w przewadze. Wynik otworzył Martin Ruzicka (na zdj.), który skierował krążek do siatki w 32. minucie. Końcowy rezultat - 2:0 - ustalił Petrik Hrehorcak, kiedy Trzyniec grał w.... osłabieniu.

Stalownicy utrzymali dwubramkowe prowadzenie do końcowej syreny i spora w tym zasługa również Marka Mazanca, który w przeciągu całego meczu obronił 17 strzałów. - Pamiętaliśmy, że hokeiści Kladna bardzo dobrze poruszają się po lodzie. Długo utrzymywaliśmy prowadzenie 1:0, ale wiedzieliśmy, że każdy ich strzał jest niebezpieczny. Muszę przyznać, że nasi podopieczni wywalczyli te punkty - przyznał Marek Zadina, asystent trenera Vaclava Varadi.

Hokeiści spod Jaworowego powrócili na zwycięską ścieżkę i już w najbliższą niedzielę (tj. 7.11) będą mogli ją kontynuować. Warunkiem jest pokonanie Vitkovic w derbowym starciu. Trzyniec pozostaje liderem Tipsport Extraligi z czteropunktową przewagą nad ww. Mountfield HK.