Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coraz więcej włamań

Jak wynika z danych policji, jesienią i zimą rośnie liczba włamań do mieszkań i domów. Nie bez znaczenia jest tu wcześniej zapadający zmrok oraz warunki atmosferyczne charakterystyczne o tej porze roku.

Szybko zapadający zmrok, mgła czy też obfite opady deszczu lub śniegu sprzyjają włamywaczom, którzy obserwując swój cel, czekają na nieobecność właścicieli. Dodatkowym udogodnieniem dla złodziei jest także słabe zabezpieczenie dobytku, do którego łatwo się dostać. Nie od dziś wiadomo, że czujne oko sąsiada bywa lepsze od najlepszego zabezpieczenia. Dlatego opuszczając swój dom lub mieszkanie, nawet na chwilę zachowajmy czujność. - Pamiętajmy o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i stosowaniu dodatkowych zabezpieczeń w przypadku posiadania drzwi balkonowych i nisko usytuowanych okien, a także piwnic, garaży, komórek oraz altanek działkowych. Bardzo ważne jest również zwracanie uwagi na osoby obce przebywające w określonym rejonie bez konkretnego celu i prowadzące obserwację. Dotyczy to również samochodów nienależących do okolicznych mieszkańców, a zaparkowanych lub przejeżdżających wolno w pobliżu posesji. – apelują policjanci.

mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: red.

Komentarze

4
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-11-21 10:34:02
Waldo94: Śnieg raczej nie sprzyja bo widać na nim ślady ewentualnych włamywaczy.
2020-11-21 11:37:47
św. Patryk.: im więcej policjantów wyprowadzanych na ulice przeciwko protestującym, tym bezpieczniej możemy się czuć w naszych domach, nie ulega wątpliwości - a już najlepiej, kiedy ci policjanci są po cywilnemu, zamaskowani, uzbrojeni i walą na oślep pałkami i gazem kobiety i nastolatków, za to im chyba w końcu płacimy?...
2020-11-21 15:19:28
edward pilich : Do roboty policja a nie tylko maseczki sprawdzać
2020-11-22 12:01:20
pastor.: krzy-sio+ Strzeżonego Pan Bóg strzeże.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: