Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Coraz bliżej do nowej komendy PSP w Cieszynie

W poniedziałek (21.09) strażacy z cieszyńskiej PSP podpisali umowę na realizację kolejnych etapów robót, związanych z budową nowej Powiatowej Komedy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy strażacy będą mogli się przeprowadzić.

O planach związanych z budową nowej komendy PSP w Cieszynie informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Działka jest już wstępnie przygotowana, nowa komenda ma powstać przy ulicy Motokrosowej w Cieszynie. Aktualnie działka została wykarczowana, powstał fundament pod transformator, odwodnienie i wjazd. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy prace się zakończą, gdyż pojawiły się problemy z finansowaniem - środki pochodzą  ze szczebla wojewódzkiego i krajowego. Fakt, że środki są przekazywane w ratach, powodują konieczność zlecania prac etapami – wyjaśnił st. kpt. Michał Pokrzywa, Oficer Prasowy cieszyńskiej PSP.

Strażacy do budowy podchodzą optymistycznie. W całość zostały już zainwestowane pierwsze środki, w związku z czym inwestycja musi zostać dokończona.

 

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: